ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Nowe motopompy dla OSP Czarny Dunajec, Pieniążkowice i Ciche Środkowe

2016-12-09 do 2016-12-23 // Oglądano: 1334 // Wstecz
Nowe motopompy dla OSP Czarny Dunajec, Pieniążkowice i Ciche ŚrodkoweJednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Czarnego Dunajca, Pieniążkowic i Cichego Środkowego wzbogaciły się o nowe motopompy szlamowe Honda WT30X.

Nowy sprzęt zakupiony przez Urząd Gminy Czarny Dunajec naczelnikom jednostek, Rafałowi Rubisiowi (OSP Czarny Dunajec), Zdzisławowi Galowi (OSP Pieniążkowice) i Karolowi Krzysiakowi (OSP Ciche Środkowe), przekazał Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz w towarzystwie Skarbnik Gminy Stanisławy Pilch i Pełnomocnika Ochrony Informacji Niejawnych Mariusza Garusa.

Ze względu na masę pompy, jej wymiary i wydajność jest to najlepiej dopasowana pompa do potrzeb jednostek Straży Pożarnych. Dobrze wpasowuje się do wozu bojowego i gwarantuje niezawodność podczas akcji. Pompy szlamowe służą do przepompowywania różnego rodzaju zanieczyszczeń.

Na terenie Gminy Czarny Dunajec działa 20 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Urząd Gminy Czarny Dunajec w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, stale doposaża poszczególne jednostki w profesjonalny sprzęt ratowniczo – gaśniczy. Dba także o bezpieczeństwo strażaków, co jest bardzo ważone w obliczu zagrożenia, które za każdym razem im towarzyszy podczas akcji ratunkowym. Strażacy biorą udział w różnego rodzaju szkoleniach, wzbogacając swoją wiedzę i umiejętności.

- Bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy, a także turystów tu przebywających jest najważniejsze. Dziękuję strażakom, którzy wielokrotnie pomimo swoich obowiązków zawodowych są w stanie porzucić swoje zajęcia i pomagać potrzebującym. Życzę wszystkim oby tych wyjazdów było jak najmniej – mówi Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz.