ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Podsumowanie akcji „Odblaskowa Szkoła” w Odrowążu

2016-11-03 do 2016-11-17 // Oglądano: 1011 // Wstecz
Podsumowanie akcji „Odblaskowa Szkoła” w OdrowążuW dniu 27.10.2016r. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Odrowążu odbyło się podsumowanie VI edycji Małopolskiego Konkursu: „Odblaskowa Szkoła”.
Szkołę odwiedzili policjanci, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa. Przekazali uczniom m.in.: informacje dotyczące zasad bezpiecznego zachowania się w domu, szkole oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zwrócono szczególną uwagę na znajomość numerów telefonów alarmowych oraz noszenie elementów odblaskowych dzięki, którym zawsze jesteśmy widoczni na drodze. Na spotkaniu wszystkie dzieci otrzymały odblaski. Dzień ten przebiegał pod znakiem odblasków. Uczniowie w wykonanych przez siebie pomysłowych strojach odblaskowych, prezentowali na "szkolnym wybiegu" odblaskową modę. W tym dniu odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego: „Bądź widoczny, bądź bezpieczny na drodze” oraz konkursu wiedzy o bezpieczeństwie. Wszystkim laureatom wręczono dyplomy oraz nagrody.

Tegoroczny konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem. W każdej klasie i na świetlicy zostały wykonane gazetki ścienne nt. bezpieczeństwa oraz w kl. IV - makiety ruchu drogowego. Dzieci uczyły się również udzielania pierwszej pomocy. Wielkim wydarzeniem było zorganizowanie w szkole „Dnia Odblaskowego” oraz „Marszu odblaskowego”, podczas którego dzieci propagowały akcję odblaskową rozdając przechodniom odblaski.

SP Odrowąż