ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej w Czarnym Dunajcu

2016-10-24 do 2016-11-07 // Oglądano: 1657 // Wstecz
Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej w Czarnym DunajcuPubliczne Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w Czarnym Dunajcu miało zaszczyt zorganizować w tym roku gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej, podczas których spotkali się dyrektorzy, obecni i emerytowani nauczyciele, władze Gminy Czarny Dunajec i zaproszeni goście.

Uroczystość, która odbyła się w czwartek 20 października, rozpoczęła msza św. w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Czarnym Dunajcu w intencji całej gminnej społeczności szkolnej.

Dzień Edukacji Narodowej, zwany także Dniem Nauczyciela to okazja, by wszystkim nauczycielom, pedagogom i pracownikom oświaty złożyć z tej okazji życzenia wszystkiego najlepszego.

Gminne obchody odbyły się w auli Publicznego Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi w Czarnym Dunajcu. Była to znakomita okazja, by nagrodzić dyrektorów, nauczycieli za osiągnięcia w minionym roku, a także do ślubowania nauczycieli, którzy w tym roku zdobyli kolejny stopień zawodowy.

Nominacje na nauczyciela mianowanego otrzymali nauczyciele ze szkół Gminy Czarny Dunajec – Monika Domagała, Barbara Spyra, Diana Mamak, Adam Łuszczek, Agata Łabuda, Leszek Szlachtowski, Jan Stękała, Anna Bandyk, Anita Szarlej, Maria Michalik, Natalia Walkosz, Jadwiga Szlaga Chowaniec, Iwna Kram, Anna Łojas, Edyta Palarczyk i Katarzyna Słowakiewicz.

Władze samorządowe Gminy Czarny Dunajec reprezentował Przewodniczący Rady Gminy Czarny Dunajec Stanisław Gonciarczyk wraz z radnymi Tadeuszem Krupą, Janem Tylką i Krzysztofem Bartoszkiem. Podczas uroczystości obecna była także Dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego Anna Słodyczka i zaproszone specjalnie na tę okazję Dyrektor Nowotarskiej Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty Bożena Bryl i Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich Maria Chodkiewicz.

Na koniec wszyscy emerytowani nauczyciele pozowali do wspólnego zdjęcia. Tradycyjnie wszyscy obecni obdarowani zostali symbolicznymi czerwonymi różami.

Spotkanie uświetnił występ zespołu teatralnego złożony z uczniów Publicznego Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi w Czarnym Dunajcu.

Fot. Piotr Duraj