ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Młodziki AP Wisły Czarny Dunajec przerywają złą passę

2016-10-17 do 2016-10-31 // Oglądano: 2220 // Wstecz
Młodziki AP Wisły Czarny Dunajec przerywają złą passęW kolejnym spotkaniu ligowym Małopolskiej Ligi Młodzika zawodnicy A.P. Wisła Czarny Dunajec podejmowali zespół ZKS Unia Tarnów. Od pierwszego gwizdka sędziego faworyzowani goście ruszyli do ataku.

W pierwszych minutach spotkania Wiślacy grali nerwowo, a goście stwarzali kolejne sytuacje bramkowe. Z czasem jednak gospodarze zaczynali coraz lepiej radzić sobie w poczynaniach defensywnych i na przerwę zespoły schodziły do szatni z bezbramkowym remisem. Druga połowa była bardzo emocjonująca. Wiślacy w dalszym ciągu grali defensywnie i szukali swoich szans w kontrataku, po jednej z takich akcji w 38 minucie spotkania bramkę zdobył Szymon Barnowski. Zupełnie zaskoczeni goście próbowali odrobić straty jednak nie radzili sobie ze świetnie zorganizowaną defensywą Wiślaków oraz ich agresywną grą w środku pola gry. Gospodarze natomiast wyprowadzali kolejne kontrataki za sprawą, których oko w oko z bramkarzem Unii Tarnów stanęli ponownie Barnowski i Omylak jednak tym razem zabrakło szczęścia." Jaskółki" z Tarnowa w drugiej połowie stworzyli sobie jedną doskonałą sytuację, jednak pojedynek sam na sam wygrał Maciej Haberny. W końcówce pomimo kary czasowej dla Oskara Stopki i 3 minut doliczonych wynik nie zmienił się i Wiślacy odnieśli pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością w tym sezonie.

 

" Po przegranym wysoko meczu z Tarnovią, wiedzieliśmy, że w kilka dni nie poprawimy swoich umiejętności technicznych, dlatego ostatnie dwa tygodnie to praca nad sferą mentalną, koncentracją, wolą walki i organizacją gry w defensywie. W ostatnim meczu z Wadowicami wyglądało to znacznie lepiej jednak zabrakło nam niewiele do zdobyczy punktowej. Dlatego bardzo cieszę się z tego zwycięstwa bo jest to nagroda dla chłopaków za pracę i wielkie serce do gry, które dzisiaj było widać. Oczywiście szczęście było dzisiaj po naszej stronie, jednak bez wielkiej determinacji nie było by tego sukcesu. W przerwie powiedzieliśmy sobie, że to my mamy korzystny wynik a z upływem czasu Unia będzie się spieszyć i pojawią się i nasze sytuacje, tak też się stało- Szymon świetnie wprowadził się do zespołu po kontuzji strzelając bramkę, która ustawiła mecz. Wielkie gratulacje dla całego zespołu, cieszą punkty, pierwsze zwycięstwo u siebie i wynik na zero z tyłu. "

Trener Paweł Batkiewicz

 

A.P. Wisła Czarny Dunajec - ZKS Unia Tarnów 1-0

 

Skład Wisła:
Jakub Bednarz
Maciej Haberny|
Damian Mrożek
Jakub Sobczak
Norbert Szkodoń
Artur Krużel
Radosław Mastela
Szymon Barnowski
Oskar Stopka
Dominik Zatłoka
Jan Klimowski
Tomasz Wilkowski
Maciej Ochmański
Jakub Bobek
Maksym Omylak

 

Autor: Informacja prasowa
Zdjęcia: Marcin Rafacz