ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Jak można inaczej spędzić niedzielę niż przed telewizorem?

2016-10-10 do 2016-10-31 // Oglądano: 1456 // Wstecz
Jak można inaczej spędzić niedzielę niż przed telewizorem?Niekoniecznie niedzielę trzeba spędzić przed telewizorem. Pomysł na inne spędzenie czasu, poddali nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Podszklu.

Zaangażowali rodziców i dzieci do aktywnego spędzenia popołudnia na łonie cudownej orawskiej jesieni.

Mimo niesprzyjającej pogody, odbył się 5 października „Odblaskowy Bieg Rodzinny”. Wśród uczestników znalazły się najmniejsze pociechy, które „biegły” na rękach tatusiów. Nagrodą były różańce i rozważania różańcowe z Janem Pawłem II oraz inne modlitewniki. Bowiem oprócz zwrócenia uwagi rodziców na konieczność noszenia odblasków przez ich pociechy, ważne było też podkreślenie wspólnej różańcowej modlitwy rodzin. Jak przystało na szkołę noszącą imię Świętego Patrona Rodzin, konieczne jest przypominanie jego słów i wcielanie ich w naszą codzienność: „Kiedyś powszechny był zwyczaj codziennego odmawiania Różańca w rodzinie. Jak dobroczynne owoce przyniosłaby ta praktyka także dzisiaj! Maryjny Różaniec oddala niebezpieczeństwa rozpadu rodziny, jest niezawodną więzią jedności i pokoju”. Jan Paweł II był człowiekiem Różańca, a cały jego pontyfikat był nim przepełniony aż po brzegi.
Każdy październik stanowił dla Niego okazję, by przypominać wiernym o roli Różańca i o jego potędze. Mamy nadzieję, że działania szkoły zaowocują w wielu sercach doświadczeniem mocy modlitwy.

 

 

Krystyna Chowaniec

Dyrektor SP w Podszklu