ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

IV Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Feliksa Gwiżdża

2016-10-10 do 2016-10-31 // Oglądano: 1106 // Wstecz
IV Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Feliksa GwiżdżaSzkoła Podstawowa w Odrowążu im. Jana Kantego serdecznie zaprasza do udziału w IV Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Feliksa Gwiżdża, który odbędzie się 9 listopada 2016 r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Odrowążu.

Tradycyjny Koncert Galowy Laureatów odbędzie się 11 listopada 2016 r.w Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu w ramach obchodów Święta Niepodległości.

- Głównym celem konkursu jest świętowanie kolejnych rocznic odzyskania przez Polskę Niepodległości w taki sposób, aby dzieci mogły w nich aktywnie i świadomie uczestniczyć. Wspólne śpiewanie przypomina o ważnych chwilach w dziejach naszego narodu, popularyzuje piękne pieśni oraz staje się żywą lekcją historii i patriotyzmu. Coraz większe zróżnicowanie repertuaru i pojawianie się mniej znanych pieśni i utworów, świadczy o wzroście zainteresowania takim sposobem rozbudzania patriotyzmu wśród młodych Polaków – mówi Iwona Florczyk, dyrekto Szkoły Podstawowej w Odrowążu.


- W tym dniu wspominani są również bohaterowie oraz działacze narodowi i regionalni do których należał Feliks Gwiżdż – dodaje Iwona Florczyk.

 

Patronat nad konkursem objęli Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz, Starosta Nowotarski Krzysztof Faber, Prezes Związku Podhalan w Polsce Andrzej Skupień, Komendant Placowki Straży Granicznej w Zakopanem mjr SG Wiesław Górski oraz Prezes Banku Spółdzielczego w Czarnym Dunajcu Kazimierz Jarończyk.

 

IV Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Feliksa Gwiżdża odbywa się pod patronatem medialnym gazety Góral Info.