ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Renata Kałuża na paraolimpiadzie w Rio

2016-09-08 do 2016-09-22 // Oglądano: 2659 // Wstecz
Renata Kałuża na paraolimpiadzie w Rio7 września w Rio de Janeiro rozpoczęła się Paraolimpiada, w której weźmie udział 90 Polaków. Jedną z uczestniczek jest pochodząca z Czarnego Dunajca kolarka Renata Kałuża, była pracownica Urzędu Gminy Czarny Dunajec.

35 – letnia Renata Kałuża specjalizuje się w jeździe na handbike'ach, czyli rowerach z napędem ręcznym. Od lat odnosi sukcesy w tej dyscyplinie paraolimpijskiej. Jest zwyciężczynią maratonów, konkursów Pucharów Świata oraz Mistrzynią Świata z USA (2014) i Wicemistrzynią Świata w Kanadzie (2013). Jest zawodniczką ZKS Stal Rzeszów.

Renata Kałuża w 2007 roku uległa wypadkowi podczas wspinaczki górskiej w Tatrach, w wyniku którego została sparaliżowana. Starała się szybko pozbierać. Zajęło jej to rok. W 2008 kupiła pierwszy rower - ciężki, turystyczny. Sportem na poważnie zainteresowałam się rok później, a do kadry narodowej trafiła w 2010 roku. Wtedy też zaczęły się poważne starty międzynarodowe.

Renata Kałuża pochodzi z Czarnego Dunajca. Tu się wychowała, uczęszczała do Szkoły Podstawowej, tu trenowała. W latach 2008 - 2013 pracowała w Urzędzie Gminy Czarny Dunajec.

Jak wielokrotnie powtarzała, jej największym celem jest Paraolimpiada w Rio 2016. Marzenie spełniło się i już niebawem zobaczymy góralkę z Czarnego Dunajca, uczestniczącą w tych prestiżowych zawodach.

Życzymy powodzenia naszej olimpijce. Paraolimpiada w brazylijskim Rio de Janeiro potrwa do 18 września.