ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Dożynki Miętusiańskie

2016-09-07 do 2016-09-11 // Oglądano: 1370 // Wstecz
Dożynki MiętusiańskieUroczystości dziękczynne za tegoroczne zbiory odbędą się także w parafii Najświętszej Maryi Królowej Polski w Miętustwie.

Dożynki Miętusiańskie, które odbędą się w niedzielę 11 września 2016 r. rozpocznie msza święta o godz. 11.00. Za plony dziękować Panu Bogu parafianie z Cichego, Czerwiennego, Ratułowa i Starego Bystrego.

Dalszą część uroczystości stanowić będzie festyn w ogrodzie plebańskim, który rozpocznie się o godz.12.15. Na scenie plenerowej wystąpią „Mali Miętusianie”, schola parafialna pod kierownictwem organisty Andrzeja Zaryckiego, uczniowie ze Szkół Podstawowych w Czerwiennem i nr 1 w Cichem, zespół „Honielnik” z Czerwiennego, zespół „Cantare” z Ratułowa.

Dodatkowymi atrakcjami będą konkursy dla dzieci i dorosłych z nagrodami, malowanie buziek dla dzieci, pokaz ratownictwa OSP i harcerzy, a także degustacja potraw regionalnych.

Część dochodu z imprezy przeznaczona będzie na cel charytatywny dla Izy chorej na białaczkę limfoblastyczną.

Do uczestnictwa w Dożynkach Miętusiańskich zapraszają Związek Podhalan Oddział Miętustwo, Parafia w Miętustwie, OSP Ciche Dolnem Czerwienne Dolne i Ratułów Dolny oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec.