ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Wicewojewoda Małopolski z wizytą w Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu

2016-09-04 do 2016-09-18 // Oglądano: 1551 // Wstecz
Wicewojewoda Małopolski z wizytą w Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym DunajcuPo uroczystości uhonorowania odznaczeniami państwowymi mieszkańców Gminy Czarny Dunajec, Józef Babicz - Wójt Gminy Czarny Dunajec zaprosił Wicewojewodę Małopolskiego Piotra Ćwika do obejrzenia kompleksu budynków Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu.

Wicewojewoda nie krył podziwu oglądając sale lekcyjne, korytarze, stołówkę, sale gimnastyczne i lodowisko, na którym obecnie znajduje się hala letnia, przystosowana m.in. do gry w badmintona i tenisa stołowego. W budynku lodowiska znajduje się także wypożyczalnia rowerów.

Piotr Ćwik stwierdził, że kompleks w Czarnym Dunajcu jest godny pozazdroszczenia nie jednej szkole w Małopolsce.

Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum Ewa Palenik pokazała także Wicewojewodzie hotel, który znajduje się nad szkołą. Służy on grupom zorganizowanym przyjeżdżającym do Czarnego Dunajca na różne zgrupowania czy szkolenia, a także osobom indywidualnym, które chcą spędzić wolny czas w Czarnym Dunajcu. 

Podkreślić należy, że kompleks zespołu szkół uzupełnia także „Orlik” służący do gry w piłkę nożną, siatkówkę, tenisa ziemnego czy piłkę koszykową. Między lodowiskiem, halą sportową, a szkołą znajduje się pojemny parking, a tuż obok kompleksu rozpoczyna się ścieżka rowerowa, która po przejechaniu ok. 3 kilometrów łączy się z trasą główną szlaku wokół Tatr.