ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

OSP Odrowąż z nowym samochodem

2016-09-03 do 2016-09-17 // Oglądano: 2199 // Wstecz
OSP Odrowąż z nowym samochodemOchotnicza Straż Pożarna w Odrowążu wzbogaciła się o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy marki MAN o pojemności 3000 litrów.

Nowy nabytek ma służyć całej społeczności Odrowąża, a także okolicznych miejscowości.

Tradycyjnie, w dniu przyjazdu samochodu odbyła się prezentacja wozu, w której uczestniczyli druhowie z OSP Odrowąż, mieszkańcy Odrowąża z sołtysem Józefem Bobkiem na czele, a także władze samorządowe – Józef Babicz – Wójt Gminy Czarny Dunajec, Stanisław Gonciarczyk – Przewodniczący Rady Gminy Czarny Dunajec i Mariusz Garus – pełnomocnik Wójta ds. Ochrony Informacji Niejawnych. Samochód przejechał wszystkimi drogami Odrowąża.

- Jestem dumny ze strażaków w naszej gminie, którzy bezinteresownie pomagają potrzebującym. W razie zagrożenia – pożaru czy wypadku, druhowie porzucają swoje zajęcia – prywatne i zawodowe, by dążyć z pomocą. Należy im się szacunek oraz godne warunki pracy, dlatego dążymy do tego, by sprzęt był nowy, dostosowany do obowiązujących standardów. Jak widać, sukcesywnie wspieramy poszczególne jednostki OSP w gminie Czarny Dunajec. Dziękuję wszystkim strażakom za poświęcenie i zaangażowanie – mówi Józef Babicz, Wójt Gminy Czarny Dunajec.