ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Festyn Rodzinny w Piekielniku

2016-08-10 do 2016-08-24 // Oglądano: 1683 // Wstecz
Festyn Rodzinny w PiekielnikuWakacje w Gminie Czarny Dunajec to czas festynów, które są znakomita okazją do spotkań, wspólnej zabawy, oderwania się od codzienności.

Tradycyjnie początkiem sierpnia, w niedzielę 7 sierpnia 2016 r., mieszkańcy Gminy Czarny Dunajec spotkali się na kolejnej edycji Festynu Rodzinnego w Piekielniku, który odbył się na terenie miejscowego stadionu. Zorganizowany został przez Radę Sołecką w Piekielniku, Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu, Oddział Związku Podhalan w Piekielniku i miejscową Ochotniczą Straż Pożarną.

Piękna pogoda sprawiła, że uczestnicy dopisali. Atrakcji dla nich przygotowanych było co niemiara.
Na scenie zaprezentowali się członkowie dziecięcych zespołów regionalnych „Piekielnicanie” z Piekielnika, „Dzielanie” z Działu. Gości bawił także znany góralski kabaret „Truteń”.

Podczas festynu, nie zabrakło tradycyjnych konkursów dla dzieci i dorosłych. Pokaz gaśniczy oraz specjalny strażacki konkurs przygotowała jednostka OSP z Piekielnika pod wodzą naczelnika Stanisława Żądlaka. Piknik zakończyła zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Odlot”, która trwała do późnych godzin nocnych.