ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Posiady Rodzinne w Załucznem

2016-08-01 do 2016-08-15 // Oglądano: 1596 // Wstecz
Posiady Rodzinne w ZałucznemZa nami połowa wakacji i cotygodniowych wakacyjnych festynów w Gminie Czarny Dunajec. W ostatnią niedzielę lipca bawiono się w Załucznem. Na placu naprzeciw miejscowej szkoły odbyły się tradycyjne Posiady Rodzinne.

Atrakcji nie brakowało. Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W festynie zorganizowanym przez Wójta Gminy Czarny Dunajec, Radę Sołecką w Załucznem, Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu, Oddział Związku Podhalan w Załucznem i OSP Załuczne udział wzięło wielu mieszkańców Załucznego, a także sąsiednich miejscowości.

Na scenie zaprezentowali się najmłodsi mieszkańcy Załucznego zrzeszeni w dziecięcym zespole regionalnym „Sykowni” działającym przy oddziale Związku Podhalan w Załucznem. Zaprezentowali taniec i śpiew, wzbudzając zachwyt wśród zgromadzonej publiczności, zwłaszcza, u byłych członków, którzy najmłodsze lata spędzili właśnie w tym zespole.

Ponadto w Załucznem wystąpiły zespoły regionalne „Zeleźnica” z Pieniążkowic i „Familia” oraz zespół „Rudel Band” - finaliści „Talentów Małopolski 2016”. Zgromadzonej publiczności zaprezentował się także Teatr Animacji „Falkshow” z Krakowa.

Nie zabrakło tradycyjnych konkursów z nagrodami, które sprawiły wiele radości wszystkim uczestnikom.

Posiady zakończyła zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Góral Power”.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom, dzięki którym Posiady Rodzinne w Załucznem mogły się odbyć – Bankowi Spółdzielczemu w Czarnym Dunajcu, Sklepowi Wielobranżowemu Makita Bobek w Czarnym Dunajcu, Firmie Kantoor – Składy Budowlane z Czarnego Dunajca, Firmie Tylka – Okna, Drzwi i Bramy z Czarnego Dunajca, Tomaszowi Miętusowi – Karczma na Rogu w Czarnym Dunajcu, Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec i Radzie Sołeckiej w Załucznem.

Przed nami druga połowa wakacji i festynów rodzinnych w Gminie Czarny Dunajec. Imprezy odbędą się w kolejne sierpniowe niedziele - 7 sierpnia w Piekielniku, 14 sierpnia w Ratułowie, 21 sierpnia w Podczerwonem. Cykl wakacyjnych festynów zakończą 28 sierpnia Dożynki Gminne w Czarnym Dunajcu.