ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

V etap Tour de Pologne w Gminie Czarny Dunajec

2016-07-15 do 2017-05-16 // Oglądano: 1946 // Wstecz
V etap Tour de Pologne w Gminie Czarny Dunajec16 lipca odbędzie się V etap popularnego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Peleton przejedzie m.in. przez miejscowości Gminy Czarny Dunajec, drogami wojewódzkimi z Pieniążkowic do Czarnego Dunajca i dalej przez Rynek w Czarnym Dunajcu do Starego Bystrego.


Kolarze przejadą przez Gminę Czarny Dunajec pokonując łącznie 16,9 km. W związku z tym w godzinach ok. 14.15 – 15.00 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Dojazd do trasy wyścigu będzie zablokowany.

Więcej szczegółów na temat przebiegu etapu dostępnych jest na stronie wyścigu:


- Po dwóch płaskich i dwóch pagórkowatych etapach 73. Tour de Pologne wjeżdża w wysokie góry. Na trasę V etapu kolarze wystartują z Wieliczki, od lat związanej z naszym narodowym wyścigiem. Zwycięzcy poszczególnych etapów otrzymują na pamiątkę solne rzeźby, właśnie z Wieliczki. Najtrudniejsza część etapu to dwie 50-kilometrowe rundy wokół Zakopanego. Znajdują się na nich górskie premie Kościelisko Butorowy Wierch, Ząb i Głodówka oraz lotne premie w Poroninie i Kościelisku. Finisz, tradycyjnie, pod Wielką Krokwią – czytamy w opisie etapu.