ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Rowerowa sobota w Chochołowie

2016-07-01 do 2016-07-03 // Oglądano: 1331 // Wstecz
Rowerowa sobota w ChochołowieChochołów to już piąty etap tegorocznych Rodzinnych Rajdów Rowerowych. Po Trzebini, Skrzyszowie, Nowym Targu i Niedzicy pora przenieść się na Podhale. Tym razem dla rowerzystów przygotowano aż cztery trasy u podnóża Tatr. Każdy, kto chciałby zmierzyć się z którąś z nich powinien zjawić się w sobotę, 2 lipca w okolicy Chochołowskich Term, skąd punktualnie o 11:00 wystartuje wyścig.

Fani aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach, którym nie straszne górskie trasy, już powinni szykować się do jutrzejszego wyścigu. W Chochołowie i okolicy wytyczono dla nich aż cztery trasy. Ta najbardziej wymagająca – o długości 55 km – rozpocznie i zakończy się przy Chochołowskich Termach po drodze prowadząc uczestników przez Ciche, Stare Bystre, Ludźmierz, Rogoźnik i Czarny Dunajec. 8 km mniej liczyć będzie trasa MAXI, w większości poprowadzona po najdłuższej trasie, ale omijająca Maruszynę i Ludźmierz. Przygotowano też trasę dla średnio zaawansowanych o długości 28 km i początkujących, która liczy 12 km.

Warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest zgłoszenie i pobranie numeru startowego. Zapisy prowadzone będą od godz. 9:00 w Chochołowskich Termach. Dokładny program najbliższego rajdu dostępny jest na stronie wydarzenia. Udział w nim jest bezpłatny.

Główną ideą rajdów jest promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu przez całe rodziny. Organizacja rajdów we wszystkich subregionach Małopolski ma umożliwić udział w imprezach wszystkim chętnym, bez konieczności odległego dojazdu do miejsca wydarzenia. Każdy rajd ma swoją bazę w malowniczym i ciekawym miejscu (np. Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu, polana w Puszczy Niepołomickiej, Rynek w Alwerni, Zespół Pałacowy w Młoszowej).

Z roku na rok rośnie zainteresowanie imprezą. W 2015 r. we wszystkich rajdach wzięło udział ok. 4 tys. zawodników. W tym roku już podczas samego pierwszego rajdu organizatorzy doliczyli się 2 tys. uczestników. Zwiększa się też liczba samych rajdów: w 2014 roku odbyło się ich 5, w 2015 roku – 7 rajdów, a na ten rok zaplanowano 9 rajdów.

Rodzinne Rajdy Rowerowe zostały docenione w plebiscycie „Odkrywamy Małopolskę” zajmując drugie miejsce w kategorii "wydarzenia". Organizatorem wydarzenia jest Małopolski Związek Kolarski, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Terminy pozostałych rajdów rowerowych:

09.07.2016 Przeciszów
07.08.2016 Alwernia
28.08.2016 Puszcza Niepołomicka
04.09.2016 Nowy Sącz

Źródło: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego