ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2015/2016 w Gminie Czarny Dunajec

2016-06-30 do 2016-07-14 // Oglądano: 1513 // Wstecz
Uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2015/2016 w Gminie Czarny DunajecZakończył się rok szkolny 2015/2016. W związku z tym jak co roku w sali gimnastycznej przy ZSPiG nr 1 w Cichem odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Gminie Czarny Dunajec, podczas którego wręczone zostały dyplomy i nagrody za szczególne osiągnięcia w kończącym się roku szkolnym.

Za najwyższe wyniki w nauce - średnia ocen powyżej 5,5 w szkołach podstawowych nagrodzonych zostało osiągnęło 24 uczniów: - Agnieszka Jarończyk, Maciej Jarończyk, Łukasz Gruszka, Jan Kania, Rafał Jarończyk (SP Podczerwone), Karolina Hornik, Karol Łowisz (SP SPSK Czerwienne), Natalia Rafacz, Athina Wieczorek (SP Ratułów), Natalia Czop (SP Piekielnik), Bartłomiej Obrochta (SP SPSK Stare Bystre Nr 1), Karolina Baran, Zuzanna Fatla (SP Czerwienne Nr 1), Oliwia Knapczyk (SP Ciche Nr 1), Patrycja Grzech, Julia Starostka, Justyna Kwak, Anna Skupień, Karolina Belicka, Justyna Kolasińska, Maria Fudala, Maja Starostka, Aleksandra Pondel (SP Czarny Dunajec), Angelika Gryc (SP Chochołów).

Najwyższe wyniki w nauce – średnia ocen powyżej 5,2 w gimnazjach - osiągnęło 38 uczniów: Emilia Szczurek, Aleksandra Kwapniewska (Gimnazjum Ratułów), Natalia Mrowca, Patrycja Bandyk, (Gimnazjum SPSK Czerwienne), Karolina Tylka (Gimnazjum Ciche Nr 2), Maria Kąś, Patrycja Świętek, Karolina Kotlarz, Izabela Barnaś, Patrycja Otrębiak, Edyta Rapacz, Kornelia Chowaniec, Natalia Maciasz (Gimnazjum Piekielnik), Kinga Maryniarczyk, Emilia Sroka, Wioletta Guńka, Michał Maryniarczyk, Justyna Sroka (Gimnazjum SPSK Stare Bystre Nr 1), Małgorzata Leja, Natalia Rafacz, Tomasz Ratułowski (Gimnazjum Ciche Nr 1), Anna Pilch, Karolina Kula, Justyna Podczerwińska, Izabela Michalik, Katarzyna Sanek, Anna Jakubczyk, Monika Jakubczyk, Gabriela Szaflarska, Julia Wiatrowska, Dominik Michniak, Agnieszka Kojs, Anna Ochmańska, Joanna Skupień, Szymon Miętus (Gimnazjum Czarny Dunajec), Maciej Wojtarowicz, Justyna Stoch (Gimnazjum Załuczne).

Najwyższy wynik z egzaminów zewnętrznych w szkołach podstawowych uzyskało 15 uczniów: Athina Wieczorek (SP Ratułów), Mateusz Hajnos (SP Pieniążkowice), Angelika Gryc (SP Chochołów), Łukasz Gruszka (SP Podczerwone), Katarzyna Lenart (SP Odrowąż), Adrian Kij (SP Ciche Nr 1), Karol Łuszczek (SP Ciche Nr 2), Ewelina Klimowska (SP Czerwienne Nr 1), Justyna Kwak (SP Czarny Dunajec ), Kacper Rafacz (SP SPSK Stare Bystre Nr 1), Filip Hosaniak (SP Podszkle), Anna Hajnos (SP SPSK Stare Bystre Nr 2), Justyna Stafira (SP Piekielnik), Piotr Lipień (SP SPSK Czerwienne), Karol Łowisz (SP SPSK Czerwienne).

Najwyższy wynik z egzaminów zewnętrznych w gimnazjach uzyskało 8 uczniów: Kornelia Chowaniec (Gimnazjum Piekielnik), Kacper Łaś (Gimnazjum Załuczne), Szymon Miętus (Gimnazjum Czarny Dunajec), Miłosław Mozdyniewicz (Gimnazjum SPSK Czerwienne), Jakub Molek (Gimnazjum Ratułów), Tomasz Ratułowski (Gimnazjum Ciche Nr 1), Kamil Liszka (Gimnazjum Ciche Nr 2), Michał Maryniarczyk (Gimnazjum SPSK Stare Bystre Nr 1).

Najwyższy przyrost wiedzy wynikający z EWD uzyskała trójka uczniów: Barbara Toczek (Gimnazjum Czarny Dunajec), Kamil Błachuta (Gimnazjum Załuczne), Aneta Ligas (Gimnazjum SPSK Stare Bystre 1).

Szczególne osiągnięcia w konkursach przedmiotowych miało 16 uczniów: Szymon Miętus, Agnieszka Kojs (Gimnazjum Czarny Dunajec), Justyna Kwak, Patrycja Grzech (SP Czarny Dunajec), Natalia Rafacz (SP Ratułów), Tymoteusz Bilski (Gimnazjum Załuczne), Wioletta Guńka (Gimnazjum SPSK Stare Bystre nr 1), Szymon Maśnica (SP Pieniążkowice), Patrycja Świętek, Izabela Barnaś (Gimnazjum Piekielnik), Justyna Stafira (SP Piekielnik), Natalia Mrowca, Bożena Mozdyniewicz (Gimnazjum SPSK Czerwienne), Michał Dusza, Szymon Bilski (SP Odrowąż), Piotr Lipień (SP SPSK Czerwienne).

Za szczególne osiągnięcia sportowe drużynowe wyróżniono szkoły:
- Szkoła Podstawowa w Odrowążu za zdobycie V miejsca w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej chłopców (11 uczniów),
- Szkoła Podstawowa Ciche Nr 1 za zdobycie II miejsca w Finałach Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych (9 osób),
- Szkoła Podstawowa Ciche Nr 1 za zdobycie I miejsca w Małopolskiej Szkolnej Lidze SZS w biegach narciarskich (15 osób), II miejsca w Małopolskiej Szkolnej Lidze SZS w biegach narciarskich (15 osób) i III miejsca w Małopolskiej Szkolnej Lidze SZS w biegach narciarskich (15 osób),
- Gimnazjum Ciche Nr 1 za zdobycie III miejsca w Półfinale Wojewódzkim Gimnazjady w halowej Piłce Nożnej Dziewcząt (8 uczniów)
- Gimnazjum Ciche Nr 2 za zdobycie IV miejsca w Finałach Małopolskiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w sztafetowych Biegach Przełajowych (10 uczniów), za zdobycie IV miejsca w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Szkolnej Drużynowej Lidze LA dziewcząt Sztafeta (4 uczennice) i za zdobycie V miejsca w Małopolskiej Gimnazjadzie Lekkoatletycznej w kategorii dziewcząt (4 uczennice),
- Gimnazjum Załuczne za zdobycie VI miejsca w Małopolskich Dniach Sportu Szkolnego w Piłce Siatkowej Dziewcząt (10 uczennic)

Za szczególne osiągnięcia sportowe indywidualne wyróżniono 20 uczniów: Łukasz Mulica (SP Chochołów), Krzysztof Skorusa, Karina Skorusa, Artur Mulica, Mieszko Winiarski i Jan Mroczkowski (SP Chochołów), Szymon Styrczula, Marcin Piszczek, Natalia Bednarz, Mateusz Szwajnos, Dominika Mulica (Gimnazjum Ciche Nr 2), Julia Zatłoka (SP Czerwienne Nr 1), Adrian Stopka (Gimnazjum SPSK Stare Bystre Nr 1), Małgorzata Szymusiak (Gimnazjum Załuczne), Rafał Rafacz (SP SPSK Czerwienne), Dawid Chramiec (SP Ciche Nr 1), Kacper Matuszek, Sabina Leja, Bartłomiej Majda (SP Podczerwone), Stanek Patrycja (Gimnazjum Czarny Dunajec).

Za szczególne osiągnięcia artystyczne grupowe wyróżniono: 
- Zespół Wokalno-Instrumentalny „Cantre” z Gimnazjum w Ratułowie za zdobycie II miejsca w Ogólnopolskim XIX Festiwalu Piosenki Religijnej „Stabat Mater”,
- Redakcja gazetki szkolnej „Bez tytułu” ze Szkoły Podstawowej Ciche Nr 1 za zdobycie: wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim „Pokaż nam swojego patrona” i zdobycie I miejsca w XXI Ogólnopolskim Konkursie Gazetek Szkolnych Forum Pismaków 2016,
- Grupa „Koneser” z Gimnazjum Ciche Nr 2 za zdobycie nagrody Grand PRIX w XI Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was…”,
- Drużyna 3 uczennic z Gimnazjum w Ratułowie (Emilia Szczurek, Wiktoria Banaś, Aleksandra Kwapniewska) za zajęcie II miejsca w Wojewódzkim Ekologicznym Konkursie Wiedzy „Drzewa i Krzewy Polski”,
- Zespół 5-osobowy z Publicznego Gimnazjum SPSK Stare Bystre Nr 1 za zdobycie XV miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym „Postaw na Słońce”,
- Grupa Teatralna z Publicznego Gimnazjum SPSK Stare Bystre Nr 1 za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim VII Przeglądzie Teatrów Szkół Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich,
- Zespół 3 uczniów z Publicznego Gimnazjum SPSK Stare Bystre Nr 1 (Krzysztof Bryja, Grzegorz Sroka, Michał Maryniarczyk) za zajęcie V miejsca w XLIV Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym,
- Teatr „Bez nazwy” z Gimnazjum w Załucznem za zdobycie III nagrody w kategorii TEATR na Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej,
- Grupa 3 uczniów z Gimnazjum w Załucznem (Aneta Stoch, Justyna Stoch, Andrzej Stoch) za zdobycie wyróżnienia w Międzynarodowym Transgranicznym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych,
-Zespół „Serdocki” ze Szkoły Podstawowej w Podszklu za zajęcie II miejsca w Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Regionalnych „Złoty Kłos” 2016 – Euro-Folklor- kategoria śpiew,
- Zespół „Serdocki” ze Szkoły Podstawowej w Podszklu za zajęcie III miejsca w Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Regionalnych „Złoty Kłos” 2016 – Euro-Folklor - zwyczaje i obrzędy,
- Zespół „Serdocki” ze Szkoły Podstawowej w Podszklu za zajęcie II miejsca w ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek,
- Zespół „Serdocki” ze Szkoły Podstawowej w Podszklu (12 uczniów chłopcy) za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe Kolędowanie”,
- Grupa teatralna „Krokusy” ze Szkoły Podstawowej w Podszklu za zajęcie I miejsca na XXII Festiwalu Papieskim w Białym Dunajcu,
- Zespół 3 uczniów ze Szkoły Podstawowej SPSK Stare Bystre Nr 1 (Bartłomiej Obrochta, Jan Ligas, Paweł Bobek) za zajęcie IV miejsca w XLIV Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym,
- Grupa Teatralna ze Szkoły Podstawowej SPSK Stare Bystre Nr 1 za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim VII Przeglądzie Teatrów Szkół Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich,
- Grupa Teatralna „Skałka” ze Szkoły Podstawowej SPSK Stare Bystre Nr 2 za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim VII Przeglądzie Teatrów Szkół Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich dla grup teatralnych w Częstochowie,
- Grupa Teatralna „Shema” z Gimnazjum SPSK w Czerwiennem za zajęcie II miejsca w Wojewódzkim Festiwalu Papieskim w Białym Dunajcu i II miejsca w Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów w Częstochowie,
- Grupa Teatralna „TRANS-AKCJA” ze Szkoły Podstawowej SPSK w Czerwiennem za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów w Częstochowie, - Redakcja Gazetki Szkolnej „Echo Cyrwiennego” ze Szkoły Podstawowej SPSK w Czerwiennem (Julia Zarycka, Julia Lasak, Karolina Hornik, Karol Łowisz) za zdobycie wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim „Pokaż nam swojego patrona”.

Za szczególne osiągnięcia dydaktyczne i artystyczne indywidualne nagrodzono 68 uczniów: Karolina Kozielec, Szymon Konopka, Julia Styrczula, Justyna Maryniarczyk (SP Ratułów), Anna Skupień, Maja Starostka (SP Czarny Dunajec), Martyna Miętus, Amelia Kwiatkowska (SP Ciche Nr 1), Natalia Kwak, Aleksandra Kwapniewska, Wiktoria Banaś, Jakub Kois, Emilia Szczurek, Natalia Rafacz (Gimnazjum Ratułów), Sylwia Słodyczka, Bartłomiej Galica, Natalia Rafacz (Gimnazjum Ciche Nr 1), Dorota Gal, Maciej Wojtarowicz (Gimnazjum Załuczne), Wioletta Jędraszczak, Dominika Kościelniak, Martyna Hosaniak, Justyna Jaromin, Emilia Jagódka, Klaudia Król, Amelia Wesołowska, Natalia Czop (SP Podszkle), Kamil Topór, Barbara Brenkus, Dawid Miśkowiec, Szymon Mierzyński, Joanna Gwiżdż, Paulina Zarycka, Natalia Mrowca, Anna Mrugała, Aneta Rychtarczyk, Ewelina Bafia, Maciej Gał (Gimnazjum SPSK Czerwienne), Angelika Łowas, Kacper Stopiak (SP SPSK Czerwienne), Natalia Łowisz (SP SPSK Stare Bystre Nr 2), Adrian Migacz, Julia Kowalczyk (SP Ciche Nr 1), Michał Lenart, Natalia Kąś, Maksymilian Czerwień (SP Piekielnik), Szymon Molek, Kacper Szczypta, Marcin Lenart, Karol Bilski (SP Odrowąż), Karolina Łowisz, Weronika Pępkowska, Marta Gał, Angelika Barnaś (SP SPSK Czerwienne), Michał Dusza (SP Odrowąż), Rafał Mrugała, Małgorzata Ścisłowicz (Gimnazjum Ciche Nr 2), Krystian Mrugała (SP Ciche Nr 2), Monika Fitak, Wioletta Szymusiak, Ewelina Figura, Stanisława Stoch (Gimnazjum Załuczne), Anna Pilch (Gimnazjum Czarny Dunajec), Justyna Sroka, Wioletta Guńka (Gimnazjum SPSK Stare Bystre Nr 1), Stanisław Miętus (SP Chochołów), Karolina Baran, Weronika Matuszek (SP Czerwienne Nr 1)

Dyplom za nienaganną postawę z zachowania, kulturę osobistą i zaangażowanie w życie społeczne szkoły wyróżniono 12 uczniów szkół podstawowych i 8 uczniów gimnazjów:
Natalia Rafacz (SP Ratułów), Przemysław Tokarz (SP Pieniążkowice), Mieszko Winiarski (SP Chochołów), Agnieszka Jarończyk (SP Podczerwone), Zuzanna Fatla (SP Czerwienne Nr 1), Bartłomiej Koziołek (SP Czarny Dunajec), Jan Ligas (SP SPSK Stare Bystre Nr 1), Patrycja Molek (SP SPSK Stare Bystre Nr 2), Wioletta Jędraszczak (SP Podszkle), Julia Zarycka (SP SPSK Czerwienne), Justyna Stafira (SP Piekielnik), Ewa Łowisz (SP Ciche Nr 2).