ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Międzynarodowe sukcesy „Serdocków” i „Pośklan”

2016-06-11 do 2016-06-21 // Oglądano: 1374 // Wstecz
Międzynarodowe sukcesy „Serdocków” i „Pośklan”Groj, tońc i śpiywoj mi orawski świecie… Da się tak powiedzieć o młodych artystach z Dziecięcego Zespołu „Serdocki” oraz Kapeli „Pośklanie”.

Maj to miesiąc, w którym reprezentowali region – Orawę, gminę – Czarny Dunajec oraz powiat – nowotarski na XXIII Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Regionalnych „ZŁOTY KŁOS” Euro-Folklor 2016. Konkurs odbywał się w dniach 1-3 maja w Zebrzydowicach. Występy zakończyły się wielkim sukcesem, zdobyto tam aż 3 nagrody. W kategorii:

-  zespoły śpiewacze a’cappella:  II miejsce,
- zespoły z programem artystycznie opracowanym: III miejsce,
- kapele ludowe: III miejsce.

Są to cenne nagrody, gdyż o miejsca rywalizowało ponad 70 zespołów z Polski, Czech i Słowacji. Ważne jest kształtowanie poczucia dumy z kultury własnego regionu i kraju u młodych Polaków, szczególnie w dzisiejszych, trudnych czasach. Zdają sobie z tego sprawę opiekunki zespołu i to świetnie czynią.

Oprócz tego Kapela „Pośklanie” w kategorii muzyk młodzieżowych na Przednówku w Polanach w Kościelisku zdobyła I miejsce i „Złoty Zbyrcok”. Komisja zarekomendowała ich do udziału w Konkursie Ogólnopolskim „Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej.