ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Mali dziennikarze na podium

2016-06-08 do 2016-06-22 // Oglądano: 913 // Wstecz
Mali dziennikarze na podiumGazetka szkolna "Bez tytułu" wydawana od ponad 20 lat w Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Cichem jest najlepsza w Polsce.

W Katowicach odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Gazetek Szkolnych - Forum Pismaków 2016. To najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs dla szkolnych dziennikarzy w Polsce, zapoczątkowany ponad 20 lat temu przez polonistkę z Wałbrzycha Elżbietę Surę.

Podczas gali finałowej wielką radość przeżywali mali dziennikarze z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Cichem, gdzie wydawana jest gazetka szkolna "Bez tytułu". Zespół redakcyjny otrzymał I miejsce w kategorii szkół podstawowych. Jest to miesięcznik, od ponad roku ukazujący się w kolorze. Zawiera informacje dotyczące szkoły, ciekawe wywiady, felietony, jest nawet autorska powieść publikowana w odcinkach.

Na winiecie pisma będzie mógł pojawić zaszczytny tytuł Mistrz Pismaków 2016. Redakcja z Cichego już raz zajęła I miejsce, a było to w 2009 r. Mali dziennikarze z Cichego Dolnego zdobywają też laury w innych konkursach dziennikarskich.

Ze szkolnymi dziennikarzami na gali finałowej spotkał się Dariusz Rosiak, dziennikarz III Programu Polskiego Radia, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał m.in. o swoich podróżach do Syrii i Libanu. Galę poprzedziły dwudniowe warsztaty dziennikarskie prowadzone przez Aleksandrę Zieleniewską i Roberta Bogdańskiego z Fundacji "Nowe Media".

źródło: materiał prasowy, zdjęcia: archiwum szkolne