ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Memoriał im. Zdzisława Duraja w Piłce Siatkowej

2016-05-19 do 2016-05-26 // Oglądano: 1226 // Wstecz
Memoriał im. Zdzisława Duraja w Piłce SiatkowejW tym roku przypada 12. rocznica śmierci śp. Zdzisława Duraja, wieloletniego dyrektora i nauczyciela Szkoły Podstawowej w Podczerwonem, który był propagatorem sportu wśród dzieci i młodzieży.

Co roku organizowany jest memoriał im. Zdzisława Duraja w biegach narciarskich lub piłce siatkowej. W tym roku na hali sportowej w Podczerwonem w dniach 24 – 25 maja rozegrane zostaną turnieje szkół podstawowych i gimnazjów w piłkę siatkową.

Celem zawodów jest popularyzacja  piłki siatkowej i zdrowego trybu życia oraz integracja młodzieży poprzez grę zespołową i rywalizacje sportową, upowszechnianie zasady fair-play, zorganizowanie wolnego czasu młodzieży

Swoje zmagania rozpoczną gimnazjaliści w dniu 24 maja 2016 r., a dzieci ze szkół podstawowych zmierzą się dzień później – 25 maja 2016 r. (początek obu rozgrywek o godz. 9.00).

Regulamin i zasady uczestnictwa dostępne są na stronie Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec – www.ckip.org.

Organizatorem Memoriału im. Zdzisława Duraja w Piłce Siatkowej jest Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, Szkoła Podstawowa w Podczerwonem, miejscowy Uczniowski Klub Sportowy „Krokus” Podczerwone oraz grono przyjaciół śp. Zdzisława Duraja.

Zdzisław Duraj (ur. 1945 – zm. 2004) – wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Podczerwonem, nauczyciel wychowania fizycznego. Był pasjonatem sportu, zwłaszcza narciarstwa biegowego i piłki siatkowej. Szkolił młodzież oraz organizował liczne turnieje i zawody. Był organizatorem pierwszej na Podhalu Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Podczerwonem (lata 90 – te). Był człowiekiem zaangażowanym w pracę z uczniami. Dokończył budowę szkoły i sali gimnastycznej w Podczerwonem. Uczestniczył w życiu społeczności lokalnej. Był m.in. członkiem Rady Gminy, Rady Sołeckiej i jednym z założycieli oddziału Związku Podhalan Podczerwone – Koniówka.