ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Obchody Dnia Ziemi w SPSK w Starem Bystrem

2016-05-19 do 2016-05-31 // Oglądano: 1437 // Wstecz
Obchody Dnia Ziemi w SPSK w Starem Bystrem22 kwietnia obchodzimy corocznie „Dzień Ziemi” – w Polsce od 1990 roku, a na świecie już od 1970. W tym dniu łączymy się z całym światem w obronie największego dobra, wspólnego domu całej ludzkości – planety Ziemi. Szkoła Podstawowa nr im. Św. Andrzeja Boboli i Gimnazjum im. Św. Stanisława Męczennika w Starem Bystrem, poprzez różne działania ekologiczne propagują i wdrażają w życie edukację ekologiczną. Uczniowie klasy Ia z panią Agnieszką Hyży – Joniak na czele przygotowali pouczającą akademię, podczas której uświadomili wszystkim , zarówno tym starszym – jak i młodszym, jak ważną rzeczą w życiu każdego człowieka jest poczucie przynależności do środowiska i odpowiedzialności za jego stan.Tegoroczne Obchody Dnia Ziemi były tym bardziej uroczyste, iż swoja obecnością zaszczycili SPSK rodzice oraz Kierownik Referatu Ochrony Środowiska, Urzędu Gminy w Czarnym Dunajcu– pani Magdalena Gawron.
Dopełnieniem pięknej atmosfery była wzorcowo wykonana gazetka, która przykuwała wzrok oraz wystawa różnorakich rzeczy wykonanych z materiałów wtórnych.
Podczas obchodów "Dnia Ziemi” uczniowi klasy IIG Gimnazjum zaprezentowali gościom, rodzicom i całej społeczności szkolnej efekty kilkumiesięcznej pracy. Wybrany przez nich projekt edukacyjny pt. „Woda-eliksir życia” realizowany był od listopada do kwietnia. Celem było poznanie właściwości wody, ciekawostek z nią związanych oraz możliwości jej oszczędzania. Gimnazjaliści pracując metodą projektu uczyli się współpracy w grupie, odpowiedzialności za powierzone zadania, rozwijali umiejętności korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnej, a przede wszystkim samodzielnie poszukiwali i tworzyli, aby osiągnąć zamierzony cel. Wspólne spotkania, wycieczki i radość z otrzymanych efektów zapewne każdemu zapady i w pamięć i serce. Zadania, które zostały wykonane w ramach projektu to: przygotowanie ankiety nt. sposobów gospodarowania wodą przez mieszkańców Starego Bystrego i analiza wyników, przygotowanie doświadczeń ilustrujących właściwości wody, badanie jakościowe wody rzeki Wielki Rogoźnik, opracowanie prezentacji multimedialnych i modeli, wizyty w Oczyszczalni Ścieków w Nowym Targu i w Stacji Uzdatniania Wody w Szaflarach – przedstawienie krótkich foto-sprawozdań, przeprowadzenie muzycznego quizu z nagrodami.