ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Inauguracja Podhale Tour – Kolarski Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec

2016-05-16 do 2016-05-23 // Oglądano: 1414 // Wstecz
Inauguracja Podhale Tour – Kolarski Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec22 maja 2016 r. wyścig o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec zainauguruje kolejna edycję popularnego cyklu zawodów kolarskich „Podhale Tour – Kolarski Puchar Podhala”.

Cały cykl Podhale Tour składa się z czterech etapów, kolejne odbędą się w Rabce-Zdroju 3 lipca w Rabie Wyżnej 24 lipca i finał w Spytkowicach - jazda indywidualna na czas – 28 sierpnia 2016 r. W tych samych terminach i miejscach zostaną rozegrane zawody rowerowe dla dzieci i młodzieży szkolnej Mini Podhale Tour, o Grand Prix Podhala.

Klasyfikacja  w zawodach Podhale Tour, będzie taka sama jak w latach ubiegłych, czyli z podziałem na kategorie wiekowe, trasa krótsza „B”, mężczyźni od M-I do M-V, dla uczestników z licencją Cyklosport, Masters lub bez licencji oraz kobiety K-I. Nowością w tym roku jest wprowadzenie osobnej kategorii „SUPER-OPEN” – trasa dłuższa „A” - dla zawodników z licencją: Junior, Orlik, Elita i ewentualnie w tej kategorii mogą wystartować dobrowolnie zawodnicy z licencją Cyklosport i Masters.

Zwycięzca etapu w kat. SUPER-OPEN otrzymuje puchar Wójta Gminy, a prowadzący w klasyfikacji generalnej – nagrodę i koszulkę lidera, oprócz tego we wszystkich kategoriach nagradzana jest pierwsza szóstka. Start dla wszystkich kategorii będzie wspólny, z tym że po pokonaniu pierwszej pętli trasy, zawodnicy kategorii masters i kobiety zjeżdżają do mety, natomiast zawodnicy kategorii SUPER-OPEN, pokonują trasę jeszcze raz, i dopiero wtedy jadą do mety. Celem tych zmian – dłuższy dystans - jest przede wszystkim podniesienie poziomu sportowego rywalizacji, szczególnie dla Juniorów i Elity,  natomiast skrócenie dystansu w kategoriach amatorskich pozwoli każdemu, nawet średnio zaawansowanemu uczestnikowi pokonać trasę i ukończyć zawody.  

Zapisy do pierwszego etapu i całego cyklu Podhale Tour, będą przyjmowane w biurze zawodów we Wróblówce  22 maja w godź od 9.30 do 11.00. Na stronie www.podhaletour.tcorzel.pl  w zakładce zgłoszenia, już można się zarejestrować, co znacznie usprawni zapisy w biurze zawodów.

Wszystkie informacje, regulaminy, zasady uczestnictwa, zdjęcia, mapy tras i inne szczegóły znajdują się na www.podhaletour.tcorzel.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach, zarówno dzieci jak i dorosłych.  Spotykamy się na stadionie we Wróblówce w niedzielę 22 maja.

Organizatorzy: Podhale Tour 2016 – Zarząd Towarzystwa Cyklistów Orzeł Spytkowice