ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

VIII Bieg im. Kurierów Tatrzańskich w Chochołowie

2016-05-11 do 2016-05-25 // Oglądano: 1487 // Wstecz
VIII Bieg im. Kurierów Tatrzańskich w ChochołowieNa trasach biegowych w Chochołowie już po raz 8. odbył się Bieg im. Kurierów Tatrzańskich zorganizowany przez miejscowy Ludowy Zespół Sportowy „Szarotka” Chochołów.

Zawody co roku upamiętniają kurierów tatrzańskich, którzy w czasie II wojny światowej utrzymywali łączność z polskim rządem emigracyjnym, przenosili tajną pocztę oraz przeprowadzali przez Tatry z Polski na Węgry osoby cywilne i wojskowe. Jednym z punktów wyjściowych dla kurierów był Chochołów. Z Chochołowa także wywodziło się kilku kurierów.

Tegoroczna edycja biegu, tym razem przełajowego, odbyła się pod honorowym patronatem Konsula Generalnego Republiki Węgierskiej.

Na początku biegów zmierzyli się najmłodsi, a następnie uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich i dorośli. Łącznie na starcie stanęło 138 osób.

Wyniki:

K1 - dziewczęta 2009 i młodsze:
1. Kornelia Szpak – Podszkle
2. Karolina Hosaniak – Podszkle
3. Kinga Baran – Witów

M1 - chłopcy 2009 i młodsi:
1. Filip Duda – Zakopane
2. Stanisław Skorusa – Chochołów
3. Tomasz Mroczkowski – Chochołów

K2 – dziewczęta 2007 – 2008:
1. Anna Obrochta – SP Podczerwone
2. Angelika Bednarz – SP 1 Ciche
3. Magdalena Zborowska – SP Chochołów

M2 – chłopcy 2007 – 2008:
1. Patryk Kucharski – SP 3 Zakopane
2. Kamil Serwiński – SP Podszkle
3. Łukasz Karcz – SP Podczerwone

K3 – dziewczęta 2005 – 2006:
1. Natalia Zając – SP 2 Ciche
2. Marcelina Gąsienica Roj – SMS Zakopane
3. Natalia Nowak – SP 1 Ciche

M3 – chłopcy 2005 – 2006:
1. Dominik Paniak – SP 1 Ciche
2. Paweł Bryja – SP Pyzówka
3. Daniel Szczurek – SP Chochołów

K4 – dziewczęta – SP 2003 – 2004:
1. Angelika Gryc – SP Chochołów
2. Agnieszka Tylka – SP Czarny Dunajec
3. Liwia Kubin – SP 3 Zakopane

M4 – chłopcy – SP 2003 – 2004:
1. Łukasz Mulica – SP Chochołów
2. Maksymilian Rzepka – POSA Zakopane
3. Hubert Zając – SP 2 Ciche

K5 – dziewczęta – gimnazjum 2002:
1. Natalia Bednarz – Gim. nr 1 Ciche
2. Karolina Kramarz – ZSP Ciche
3. Joanna Bachleda – Gim. nr 3 Klikuszowa (Lasek)

M5 – chłopcy – gimnazjum 2002:
1. Mateusz Szwajnos – Gim. JP 2 Ciche
2. Jan Guńka – Gim. Czarny Dunajec (Chochołów)
3. Szymon Gąsienica – Roj – GMS Zakopane

K6 – dziewczęta – gimnazjum 2001:
1. Patrycja Stanek – Gim. Czarny Dunajec
2. Agata Czaja – Gim. Klikuszowa (Pyzówka)

M6 – chłopcy – gimnazjum 2001:
1. Maciej Zborowski – SMS Szczyrk (Chochołów)
2. Adam Dorula – Chochołów
3. Adrian Jędrzejowski – Gim. Czarny Dunajec (Podczerwone)

K7 – dziewczęta – 2000:
1. Katarzyna Szwajnos – Gim. JP 2 Ciche
2. Dorota Słodyczka – Gim. Dzianisz
3. Małgorzata Łuszczek – Gim. Dzianisz

M7 – chłopcy – 2000:
1. Piotr Kidoń – ZS Zubrzyca Dolna
2. Krzysztof Tylka – Gim. Czarny Dunajec
3. Eryk Gryc – Gim. Czarny Dunajec (Chochołów)

K8 – dziewczęta – szkoły średnie 1997 – 1999:
1. Małgorzata Szwajnos – ZSHT Zakopane (Ciche)
2. Mariola Spankowska – ZSHT Zakopane (Podczerwone)

M8 – chłopcy – szkoły średnie 1997 – 1999:
1. Marcin Szwajnos – Ciche
2. Wojciech Skorusa – LZS Szarotka Chochołów
3. Łukasz Bachleda – SMS Zakopane (Lasek)

K9 – kobiety:
1. Magdalena Behounek – TG „Sokół” Zakopane

M9 – mężczyźni:
1. Stanisław Sroka – LZS Szarotka Chochołów
2. Marek Bednarz – Ciche
3. Przemysław Kurleto - Kraków

K10 – kobiety:
1. Anna Gąsienica – Roj - TG „Sokół” Zakopane
2. Katarzyna Gąsienica – Wawrytko – Zakopane
3. Ewa Kubin - TG „Sokół” Zakopane

M11 – mężczyźni:
1. Adam Winiarski – KS Chochołów:
2. Ireneusz Kubin - TG „Sokół” Zakopane
3. Paweł Elantkowski – Zakopane

K12 – kobiety:
1. Małgorzata Behounek - TG „Sokół” Zakopane

M12 – mężczyźni:
1. Leszek Behounek - TG „Sokół” Zakopane

Pełne wyniki znajdują się na stronie internetowej: www.pifsport.pl.