ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Majówka z Ochotniczą Strażą Pożarną w Podczerwonem

2016-04-27 do 2016-05-02 // Oglądano: 966 // Wstecz
Majówka z Ochotniczą Strażą Pożarną w PodczerwonemWeekend majowy to znakomity okres do wspólnej zabawy. Dlatego Ochotnicza Straż Pożarna w Podczerwonem przy współpracy Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec zaprasza na dzień otwarty OSP Podczerwone pełen atrakcji.


Majówka z Ochotniczą Strażą Pożarną w Podczerwonem odbędzie się w niedzielę 1 maja 2016 r. Miejscem spotkania będzie remiza OSP zlokalizowana w centrum Podczerwonego.

W programie przewidziano wiele atrakcji. W godz. 11.00 – 14.00 odbędzie się akcja krwiodawstwa, którą przeprowadzi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie Oddział Terenowy Zakopane oraz Tatrzańskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi.

W godzinach 14.00 – 17.00 odbędzie się część edukacyjna z niespodzianką. W jej trakcie w godz. 14.00 – 17.00 przewidziano prezentację sprzętu ratowniczo – gaśniczego, prezentację historii OSP – projekcja zdjęć retro, prezentację życiorysu św. Floriana, zawody dla dzieci o Puchar Naczelnika OSP Podczerwone. Ogłoszone zostaną także wyniki konkursu plastycznego „Nasi strażacy w akcji” przeprowadzonego przez Szkołę Podstawową w Podczerwonem.

Na zakończenie „Majówki” odbędzie się zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Martyny”. Wstęp: 10 zł.

W trakcie całego festynu zbierane będą datki na działalność OSP Podczerwone.

Ochotnicza Straż Pożarna w Podczerwonem założona została w 1904 r. po wielkim pożarze, który strawił połowę zabudowań na „Lejówce”. Od tego czasu strażacy ochotnicy czuwają nad bezpieczeństwem miejscowości. Uczestniczą też w akcjach pożarniczych i ratunkowych na terenie całej gminy Czarny Dunajec.

Od 1997 r. OSP Podczerwone należy do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego jako jedna z pięciu jednostek z terenu gminy Czarny Dunajec. W jej szeregach jest 49 strażaków, w tym 3 kobiety. Tytułem honorowego strażaka może pochwalić się 8 zasłużonych druhów.

Wsparcie: Bank Spółdzielczy w Czarnym Dunajcu, Adam Mółka – fotograf, firma „Stan – Bud” Stanisław Jarończyk, Chochołowskie Termy, Dariusz Tokarski, Ciasta – Torty – Wypieki – Katarzyna Podczerwińska – Głowacz, Kwiaciarnia „Cyperus” Grażyna Jarończyk, Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, rodzina Długa „Biekiesy”, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie Oddział Terenowy Zakopane, Tatrzańskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi, OSP Podczerwone, 

Patronat medialny: Gazeta Góral Info, Telewizja Podhale, Radio Alex, serwis Co-gdzie-kiedy.info.

Serdecznie zapraszamy na „Majówkę z Ochotniczą Strażą Pożarną w Podczerwonem”.