ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

VII Bal Charytatywny „Z sercem na dłoni”

2016-04-26 do 2016-05-10 // Oglądano: 2045 // Wstecz
VII Bal Charytatywny „Z sercem na dłoni”Licytacja, występy, wspólna zabawa, a przede wszystkim pomoc dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej to główny cel Balu Charytatywnego „Z Sercem na Dłoni”.

Na tegorocznym balu, który odbył się już po raz 7. w sali bankietowej „Pod Skałką” w Rogoźniku, spotkali się uczniowie szkół integracyjnych w Czerwiennem, ich rodzice, nauczyciele oraz władze gminy Czarny Dunajec i przyjaciele od lat wspierający działalność Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół działającego przy Katolickich Szkołach SPSK w Czerwiennem. Wzięli oni udział we wspólnej zabawie, której przyświecał szczytny cel. Cały dochód z przeprowadzonej licytacji trafi do podopiecznych stowarzyszenia SONIRIP. Podczas aukcji licytowano wiele przedmiotów ofiarowanych przez ludzi dobrej woli.

Wszyscy obecni mogli obejrzeć występ pt. „Szukam przyjaciela” grupy teatralnej „Shema” z gimnazjum w Czerwiennem. Marzena Słodyczka, absolwentka szkoły integracyjnej w Czerwiennem, zaprezentowała taniec POI, będący grą światła, ruchu i muzyki, a o dobrą zabawę zadbali członkowie zespołu „Ahaju Fusion Boliwia” - Beto i Tari.

Bal poprzedziła msza św. w kościele parafialnym w Rogoźniku. Nabożeństwu w intencji wszystkich podopiecznych stowarzyszenia i ich rodzin przewodniczył proboszcz. ks. Andrzej Bukalski.

Patronat nad VII Balem Charytatywnym „Z sercem na dłoni” objął znany polski aktor Bartłomiej Topa.

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ich Rodzin i Przyjaciół działa przy szkołach Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Czerwiennem. Propaguje ideę integracji osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem organizując olimpiady sportowe, pielgrzymki integracyjne, turnusy rehabilitacyjne, wspólne mikołajki i wiele innych. Stowarzyszenie bierze udział w konkursach i szkoleniach na terenie powiatu nowotarskiego i całej Polski. Organizuje sympozja naukowe dotyczące integracji, bierze czynny udział we wszelakich projektach dotyczących tematyki osób niepełnosprawnych. Ściśle współpracuje z wolontariatem działającym przy szkole SPSK w Czerwiennem.

W ostatnich latach stowarzyszenie sfinansowało zakup wózków inwalidzkich dla dzieci niepełnosprawnych z gminy Czarny Dunajec. Ufundowało także wyposażenie sali sensorycznej i rehabilitacyjnej mieszczących się w szkole SPSK w Czerwiennem, z której korzystają dzieci niepełnosprawne w trakcie rehabilitacji, a dzieci sprawne w czasie zajęć korekcyjnych.

Stowarzyszenie pomogło dofinansować rehabilitację swoich podopiecznych. Wspiera finansowo również chore dzieci spoza terenu gminy Czarny Dunajec.

Cele SONIRIP:
- grupowanie ludzi dobrej woli działających na rzecz zdrowia i szczęścia dzieci niepełnosprawnych,
- tworzenie grup wsparcia i poradnictwa dla rodziców dzieci niepełnosprawnych,
- popularyzowanie wśród społeczności wiedzy o potrzebach i możliwościach dzieci niepełnosprawnych,
- inicjowanie i popieranie działań na rzecz dzieci niepełnosprawnych,
- organizowanie akcji charytatywnych.