ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Badminton na lodowisku

2016-04-19 do 2016-05-03 // Oglądano: 2001 // Wstecz
Badminton na lodowiskuTo już drugi sezon, gdy lodowisko w Czarnym Dunajcu przy Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum zmienia się w halę sportową przystosowaną do gry w badmintona. Obiekt ten spełnia wszystkie warunki, by uprawiać tę olimpijską dyscyplinę.

Artur Tukendorf to były reprezentant Polski w badmintonie, nauczyciel i trener, który na zaproszenie administratora, wizytował halę. Rozegrał kilka towarzyskich meczów z personelem obiektu, przedstawił technikę i zasady tej dyscyplinie, która jest znakomitą formą aktywności fizycznej, skierowaną do wszystkich niezależnie od wieku.

- Obiekt jest bardzo dobry, jeden z ciekawszych jakie widziałem. Jest bardzo profesjonalny. Nie chodzi tylko o halę, ale i o całe zaplecze – parking, szatnie, hotel – podkreśla Artur Tukendorf. - Można tu organizować różnego rodzaju obozy i turnieje.

Badminton jest ciekawym sportem, który z roku na rok staje się co raz bardziej popularny w Polsce. Jest to gra towarzyska, podczas której spalanych jest wiele kalorii, dzięki czemu w szybki sposób można zrzucić zbędne kilogramy.

Na hali sportowej na lodowisku w Czarnym Dunajcu znajdują się 4 profesjonalne korty do badmintona. Dla chętnych dostępnych jest także 8 stołów ping – pongowych. Hala może służyć także do gry w unihokeja. Otwarta jest codziennie w godzinach 16.00 – 20.00.

Kort wraz z rakietami i lotką można wynająć na godzinę zgodnie z obowiązującym cennikiem. Istnieje też możliwość wynajęcia całej hali. Wstęp na halę tylko w obuwiu zamiennym.