ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

VII Bal Charytatywny „Z sercem na dłoni”

2016-04-19 do 2016-04-24 // Oglądano: 1175 // Wstecz
VII Bal Charytatywny „Z sercem na dłoni”Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ich Rodzin i Przyjaciół działające przy Katolickich Szkołach SPSK w Czerwiennem serdecznie zaprasza na tradycyjny VII Bal Charytatywny „Z sercem na dłoni”.

Bal rozpocznie się 23 kwietnia 2016 r. o godz. 17.00 w Sali Bankietowej „Pod Skałką” w Rogoźniku. Poprzedzi go msza święta w kościele św. Andrzeja Boboli w Rogoźniku (godz. 16.00).

W programie balu przewidziano wiele atrakcji.

Bal rozpocznie się o godz. 17.00 od uroczystego powitania wszystkich gości. Po obiedzie młodzież z gimnazjum SPSK w Czerwiennem zrzeszona w zespole „Shema” zaprezentuje sztukę teatralną. Po niej zaplanowany został występ taneczny POI Marzeny Słodyczki oraz występ zespołu „Beto Bolivia”. Na zakończenie zaplanowana została zabawa taneczna do białego rana.

Patronat nad balem objął aktor Bartłomiej Topa. Cały dochód przeznaczony zostanie na cele statutowe Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ich Rodzin i Przyjaciół działa przy szkołach Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Czerwiennem. Propaguje ideę integracji osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem organizując olimpiady sportowe, pielgrzymki integracyjne, turnusy rehabilitacyjne, wspólne mikołajki i wiele innych. Stowarzyszenie bierze udział w konkursach i szkoleniach na terenie powiatu nowotarskiego i całej Polski. Organizuje sympozja naukowe dotyczące integracji, bierze czynny udział we wszelakich projektach dotyczących tematyki osób niepełnosprawnych. Ściśle współpracuje z wolontariatem działającym przy szkole SPSK w Czerwiennem.

W ostatnich latach stowarzyszenie sfinansowało zakup wózków inwalidzkich dla dzieci niepełnosprawnych z gminy Czarny Dunajec. Ufundowało także wyposażenie sal sensorycznej i rehabilitacyjnej mieszczących się w szkole SPSK w Czerwiennem, z której korzystają dzieci niepełnosprawne w trakcie rehabilitacji, a dzieci sprawne w czasie zajęć korekcyjnych.

Stowarzyszenie pomogło dofinansować rehabilitację swoich podopiecznych. Wspiera finansowo również chore dzieci spoza terenu gminy Czarny Dunajec.

Cele SONIRIP:
- grupowanie ludzi dobrej woli działających na rzecz zdrowia i szczęścia dzieci niepełnosprawnych,
- tworzenie grup wsparcia i poradnictwa dla rodziców dzieci niepełnosprawnych,
- popularyzowanie wśród społeczności wiedzy o potrzebach i możliwościach dzieci niepełnosprawnych,
- inicjowanie i popieranie działań na rzecz dzieci niepełnosprawnych,
- organizowanie akcji charytatywnych.