ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Watry z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski

2016-04-13 do 2016-04-15 // Oglądano: 1023 // Wstecz
Watry z okazji 1050. rocznicy Chrztu PolskiW wielu miejscowościach Gminy Czarny Dunajec w dniu 14 kwietnia o godz. 20.05 zapłoną watry na pamiątkę 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Zgodnie z apelem władz  Zarządu Głównego Związku Podhalan oraz Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w całej Polsce zapłoną symboliczne watry organizowane przez społeczności lokalne danych miejscowości.

Rozpalenie ich planowane jest w całej Polsce w przeciągu 35 minut. O godz. 20.00 zapalone zostanie światełko na Giewoncie, po czym co 5 minut rozpalane zostaną ogniska w całym kraju podzielonym na strefy, by światło Ducha Świętego o godz. 20.35 dotarło na Hel. W południowej Małopolsce rozpalenie wyznaczono na godz. 20.05. 

– Pragniemy przesłać od gór, od Krzyża na Giewoncie, światło Ducha Świętego, które dotrze nad polskie morze w ciągu 35 minut – mówią organizatorzy akcji. – Niech akcja ta wykaże naszą jedność i gotowość do współpracy w ważnych dla ojczyzny momentach. Włączcie się do naszej inicjatywy, bądźmy razem w ten szczególny wieczór 14 kwietnia – mówią.

W wielu miejscowościach Gminy Czarny Dunajec organizowane są okolicznościowe uroczystości inicjowane przez lokalne społeczności - oddziały Związku - Podhalan, Ochotnicze Straże Pożarne i parafie. Będą mieć charakter religijno - patriotyczny. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wzięcia w nich udziału.