ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Lodowisko w Czarnym Dunajcu dziękuje

2016-03-22 do 2016-04-05 // Oglądano: 1979 // Wstecz
Lodowisko w Czarnym Dunajcu dziękujePięknym pokazem zdobytych umiejętności, podopieczni Doroty Pieńkoś uroczyście zakończyli zajęcia jazdy figurowej na Lodowisku w Czarnym Dunajcu.

Występ, który się odbył we wtorek 22 marca był także oficjalnym zakończeniem sezonu 2015/2016 na popularnym lodowisku działającym przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu. Młodych łyżwiarzy podziwiało wiele osób – rodzice, dziadkowie i znajomi, niekryjący zachwytu.

To już drugi sezon zajęć jazdy figurowej w Czarnym Dunajcu. Uczęszcza na nie wiele dzieci. Z zajęć na zajęcia szlifują technikę jazdy i elementy jazdy figurowej. Wszystko pod czujnym okiem Doroty Pieńkoś, dwukrotnej mistrzyni Polski, założycielki krynickiej szkoły "Bielmann". 

- Lodowisko w Czarnym Dunajcu jest bardzo dobrym obiektem do nauki jazdy figurowej, których brakuje w wielu miejscowościach w Polsce, przez co wielokrotnie dzieci, jak i ich rodzice muszą poświęcać czas na dalekie dojazdy w poszukiwaniu dobrej bazy treningowej - podkreśla Dorota Pieńkoś.

- Nie ma limitu wieku uczestników, jednak aby myśleć o karierze zawodowej naukę jazdy najlepiej rozpocząć w wieku 4 - 6 lat - mówi Dorota Pieńkoś.

Dlatego już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkie maluchy z przedszkoli, by w następnym sezonie zapisały się na zajęcia w Czarnym Dunajcu. Może w przyszłości będziemy mogli podziwiać ich występy podczas Mistrzostw Polski, Europy i Świata lub na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

Lodowisko w Czarnym Dunajcu jest bardzo popularne wśród amatorów sportów zimowych, zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Wielu z nich zostało stałymi bywalcami tej ślizgawki, która czynna była niezależnie od pogody przez 4 miesiące. Na zewnątrz bywało różnie. Padał śnieg, deszcz. Zimowa aura przeplatana była wiosenną, a na lodowisku świeży lód stale czekał na wszystkich chętnych lodowych wrażeń.

Lodowisko wykorzystywane było także do prowadzenia zajęć sportowych w ramach lekcji dla uczniów szkół z terenu gminy Czarny Dunajec. Obiekt wynajmowany był także przez grupy z całego Podhala. Uczono nauki jazdy hokejowej oraz tej jakże interesującej dyscypliny sportowej.

Nie zabrakło gier hokejowych amatorskich zespołów seniorskich. Zorganizowany został m.in. mecz charytatywny dla chorego Maćka. Wzięli w nim udział hokeiści z Czarnego Dunajca i Chicago. Miejscowi „Drwale” zmierzyli się z zespołem USA Team Polonia.

- Zadowolony jestem, że Lodowisko w Czarnym Dunajcu jest tak popularne. Dzięki tej ślizgawce, zwłaszcza dzieci i młodzież aktywnie mogą spędzić czas wolny, doskonaląc jazdę na łyżwach, dbając o kondycję fizyczną. Inwestycja ta spełnia swoje zadanie – mówi Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz. - Już dzisiaj zapraszam wszystkich chętnych do aktywnego wypoczynku także poza sezonem zimowym, korzystając z letniej hali sportowej zlokalizowanej w tym obiekcie - dodaje.

Letnia hala sportowa na Lodowisku w Czarnym Dunajcu oferuje boiska do badmintona, stoły ping – pongowe. Dzięki specjalnej macie, obiekt może służyć grze w unihokeja.

- Wszystkim korzystającym z naszej ślizgawki w sezonie 2015/2016 serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas – mówi obsługa lodowiska.