ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Sportowa integracja w Czerwiennem 2016

2016-03-12 do 2016-03-26 // Oglądano: 1215 // Wstecz
Sportowa integracja w Czerwiennem 2016Uczniowie integracyjnych szkół SPSK w Czerwiennem – podstawowej i gimnazjum wzięli udział w integracyjnych zawodach sportowych zorganizowanych przez szkolne koło PCK. Uczestnikom zmagań towarzyszyła świetna zabawa i doskonała rywalizacja.

W poniedziałek 7 marca, 66 zawodników zebrało się po przerwie obiadowej na sali gimnastycznej. Po serdecznym powitaniu sportowców i opiekunów przez organizatorów .

- Uczniowie rywalizowali w parach startując w 8 konkurencjach. Każda dwójka otrzymała kartę startową na której sędziowie zapisywali zdobyte punkty w rywalizacji na poszczególnych zadaniach. Zawodnicy musieli pokonać dwa tory przeszkód, bieg zwinnościowy pomiędzy pachołkami, rzut do celu trzema woreczkami, skoki przez drabinkę, slalom między pachołkami z toczeniem piłki do koszykówki, zbicie kręgli oraz przeskoki obunóż przez ławeczkę gimnastyczną. Uczniowie, którzy mogli napotkać pewne trudności z wykonaniem zadań ruchowych mogli otrzymać punkty bonusowe za zaangażowanie i trud włożony w ich pokonanie – mówi nauczycielka Karolina Radoń, opiekun szkolnego koła PCK.

Zmaganiom sportowym towarzyszyły wielkie emocje. Priorytetem zawodów była wspaniała współpraca w parach, a także pomiędzy pozostałymi zawodnikami biorącymi udział w rywalizacji. Jak podkreślają uczestnicy - najważniejsza była dobra zabawa.

- Po zakończonej rywalizacji, podczas gdy komisja podliczała punkty, Damian Miśkowiec, uczeń I klasy gimnazjum zorganizował rozgrywki międzyszkolne w dwa ognie. Po zakończeniu obrad nastąpiło ogłoszenie wyników zawodów i wręczenie nagród – mówi Karolina Radoń.

W kategorii gimnazjalistów pierwsze miejsce zdobyła Joanna Gwiżdż i Sebastian Ostrowski z klasy IIb. Drugie miejsce zajęli Dariusz Gruszka i Jarosław Stopka z klasy Ia, a na trzecim miejscu uplasowały się Katarzyna Łacek i Ewelina Bafia z klasy IIIb.

W kategorii szkoły podstawowej zwycięzcami zawodów zostali Patrycja Jamrych i Kacper Stopiak z klasy 5a. Drugie miejsce zajęły Andżelika Łowas i Dagmara Jajek z VIa, a miejsce trzecie Mariola Borowicz i Kacper Pajerski z klasy IV.

Zwycięzcy otrzymali medale, pamiątkowe dyplomy i nagrody. Pozostali uczniowie zdobyli tytuły mistrzów i wicemistrzów poszczególnych konkurencji. Otrzymali również dyplomy i nagrody.

- Każdy z zawodników zakończył rywalizację z uśmiechem na twarzy oraz poczuciem mile spędzonego czasu w gronie życzliwych i przyjaznych osób. Dziękujemy wszystkim sportowcom za udział w zawodach, wspaniałą sportową i koleżeńską postawę oraz walkę według zasad fair play - mówi Karolina Radoń.

Szkolne koło PCK w Czerwiennem