ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Ekstremalna Droga Krzyżowa z Czarnego Dunajca do Ludźmierza

2016-03-07 do 2016-03-21 // Oglądano: 2809 // Wstecz
Ekstremalna Droga Krzyżowa z Czarnego Dunajca do LudźmierzaW piątek 11 marca z Czarnego Dunajca wyruszy niezwykła Droga Krzyżowa. Niezwykła, ponieważ trasa będzie liczyć 42 kilometry, odbędzie się w nocy i prowadzić będzie przez różne tereny – leśne i bagniste.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to forma duchowości, która dla wielu staje się sposobem na życie. - Prawdziwe Spotkanie z Nim pośrodku Zmagania sprawia, że nie chce się już żyć normalnie, tylko ekstremalnie, czyli w pełni – mówią organizatorzy EDK.

Ekstremalna Droga Krzyżowa przejdzie przez miejscowości gmin Czarny Dunajec i Nowy Targ. Rozpocznie się mszą św. o godz. 19.00 w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Czarnym Dunajcu.

42 kilometrowa trasa podzielona została na 14 stacji. To właśnie w tych miejscach uczestnicy będą rozpoczynać rozważanie kolejnych stacji Drogi Krzyżowej: 
Stacja I - Cmentarz Parafialny,
Stacja II - Torfowiska
Stacja III - Las Baligówka 
Stacja IV - Scieżka Rowerowa
Stacja V – Podczerwone
Stacja VI – Koniówka 
Stacja VII – Chochołów 
Stacja VIII – Wierch Domański (Ciche)
Stacja IX – Stare Bystre
Stacja X – Czarny Potok (Wróblówka)
Stacja XI – Długopole 
Stacja XII – Osiedle za Wodą
Stacja XIII – Krauszów
Stacja – Ludźmierz

 

Udział w Drodze Krzyżowej może wziąć każdy kto zarejestruje się przez stronę internetową www.edk.org.pl (osoby niepełnoletnie muszą być pod opieką osoby pełnoletniej). Na stronie znajdują się pełne informacje na temat Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, z którymi należy się zapoznać przez zgłoszeniem chęci udziału. W serwisie znajdują się także rozważania, aplikacja mobilna i mapy do pobrania.

Uczestnicy zostaną podzieleni na kilkuosobowe grupy, które będą miały za zadanie poruszać się razem, na drogach zgodnie z obowiązującymi zasadami ruchu drogowego, dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Na trasie (poza wyznaczonymi stacjami Drogi Krzyżowej oraz sytuacjami wymagającymi konsultacji dalszego przebiegu drogi) obowiązuje całkowita zasada milczenia. Reguła ta służy indywidualnemu przeżywaniu Drogi Krzyżowej.

- Faktem jest, że ani zdjęcia ani filmy nie oddadzą tego, co dzieje się co roku w środku nocy na trasach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Podstawowy, wewnętrzny wymiar Ekstremalnej Drogi Krzyżowej pozostaje nieuchwytny dla oka i obiektywu i pozostaje tajemnicą każdego podejmującego to wyzwanie – mówią organizatorzy.

Pomysłodawcą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest ks. Jacek „Wiosna” Stryczek - prezes Stowarzyszenia „Wiosna”, pomysłodawca Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, znany z nowatorskich pomysłów ewangelizacyjnych, PR-owiec, promotor CSR. Ks. Jacek Stryczek od lat wychowuje i uczy mądrze pomagać kolejne pokolenia młodych duchem ludzi. Przez wiele lat był duszpasterzem akademickim w kolegiacie św. Anny w Krakowie.

Prowadził również duszpasterstwo dla studentów medycyny z Collegium Medicum. Od 2007 roku – Duszpasterz Ludzi Biznesu. Obecnie jego wychowankowie kształtują swoją duchowość i rozwijają się pod opieką we Wspólnocie Indywidualności Otwartych.

Ekstremalna Droga Krzyżowa organizowana jest od 7 lat. W tym roku odbywa się na 207 trasach w 108 miastach.

Źródło: www.goral.info.pl