ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Konkurs Recytatorski Góralskiego i Literackiego Wiersza Patriotycznego - Chochołów 2016

2016-02-20 do 2016-03-05 // Oglądano: 1296 // Wstecz
Konkurs Recytatorski Góralskiego i Literackiego Wiersza Patriotycznego - Chochołów 2016W ramach 170. rocznicy Powstania Chochołowskiego w Szkole Podstawowej w Chochołowie miał miejsce Konkurs Recytatorski Góralskiego i Literackiego Wiersza Patriotycznego. W konkursie, który odbył się 18 lutego udział wzięli uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjów nie tylko z terenu gminy Czarny Dunajec.

Komisja Artystyczna w składzie Maria Garbaruk, Anna Trebunia Wyrostek i Małgorzata Karpiel Bzdyk po wysłuchaniu prezentacji recytatorskich w czterech kategoriach wiekowych postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Klasy 0-III (kat. gwarowa):
1. Adrian Mrugała - SP Ciche nr 3
2. Zofia Lenart - Przedszkole Samorządowe w Czarnym Dunajcu
2. Szymon Majek - ZSPiG Ratułów
3. Lidia Meleczek - SP Podszkle
Wyróżnienie: Dominika Ptaś - ZSPiG Ratułów, Anita Kusper - SP Podszkle

Klasy IV – VI (kat. gwarowa):
1. Maria Krzeptowska - SP Kościelisko
2. Natalia Sobczyk - SP Kościelisko
2. Bartłomiej Bzdyk - SP Kościelisko
3. Julia Putlak - SP Podszkle
Wyróżnienie: Aneta Zając - SP Pieniążkowice, Małgorzata Ligas - SPSK Stare Bystre 1, Kinga Żegleń - SPSK Stare Bystre 2, Julia Krupa - SP Chochołów

Gimnazja (kat. gwarowa):
1. Marcin Dusza - Gim. Załuczne
1. Szymon Wyrostek - Gim. Ciche nr 1
2. Klaudia Opyd - ZP Podszkle
2. Patrycja Bandyk - Gim SPSK Czerwienne
Wyróżnienie: Adrian Bielański - Gim. Załuczne

Szkoły średnie (kat. gwarowa):
Wyróżnienie: Sylwia Kwak - prywatne LO w Nowym Targu, Karolina Stopka - prywatne LO w Nowym Targu

Klasy 0-III (kat. literacka):
1. Roksana Banaś - ZSPiG Ratułów
2. Oliwia Kornaga - SP Ciche nr 3
3. Lena Sikora - SP Podszkle
Wyróżnienie: Wiktoria Kantor - Przedszkole Samorządowe w Czarnym Dunajcu, Magdalena Błachuta - SP Dział

Klasy IV – VI (kat. literacka):
1. Martyna Hosaniak - SP Podszkle
2. Anna Hajnos - SPSK Stare Bystre 2
3. Ewa Zwijacz - SP Kościelisko
3. Julia Starostka - SP Czarny Dunajec
Wyróżnienie: Julia Obrochta - SP Kościelisko, Maja Starostka - SP Czarny Dunajec, Monika Bukowska - SP Czarny Dunajec

Gimnazja (kat. literacka):
1. Edyta Rapacz - ZP Podszkle
2. Kinga Łabuda - Gim. Załuczne
3. Ewelina Bafia - Gim. SPSK Czerwienne
3. Ewelina Figura - Gim. Załuczne
Wyróżnienie: Konrad Strama - Gim. SPSK Stare Bystre

- Składamy podziękowania nauczycielom za wkład i zaangażowanie w przygotowanie uczestników konkursu. Doceniamy poszerzenie repertuaru o nowych autorów – mówią członkowie jury zapraszając jednocześnie na kolejną edycję konkursu już za rok.