ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Ferie na lodowisku w Czarnym Dunajcu

2016-01-19 do 2016-01-31 // Oglądano: 2288 // Wstecz
Ferie na lodowisku w Czarnym DunajcuW województwie małopolskim rozpoczęły się ferie zimowe. Wszystkie dzieci i ich rodziców zachęcamy do aktywnego wypoczynku.

Jedną z proponowanych atrakcji w Gminie Czarny Dunajec jest lodowisko przy Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu. Ślizgawka jest ogólnodostępna. Mogą z niej skorzystać wszyscy niezależnie od wieku.

Lodowisko w Czarnym Dunajcu otwarte dla użytkowników zostało początkiem sezonu zimowego 2014 / 2015 i od razu zostało popularnym miejscem aktywności fizycznej. Obiekt wykorzystywany jest także do prowadzenia zajęć sportowych w ramach lekcji dla uczniów szkół z terenu gminy.

Jak podkreśla Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz - cieszy fakt popularności tego obiektu. Dzięki lodowisku, zwłaszcza dzieci i młodzież aktywnie mogą spędzić czas wolny, doskonaląc jazdę na łyżwach, dbając o kondycję fizyczną.

Płyta lodowiska posiada wymiary 20 x 40 m w świetle band. Ślizgawka jest zadaszona co pozwala na korzystanie z niej bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Obiekt jest oświetlony, monitorowany, posiada pełny węzeł sanitarny wraz z szatniami oraz wypożyczalnią i ostrzarnią łyżew.

Z lodowiska można korzystać codziennie w określonych godzinach wg cennika – dorośli 6zł/h, dzieci i młodzież szkolna – 3 zł/h.

Aby skorzystać z lodowiska w Czarnym Dunajcu nie trzeba posiadać swoich łyżew. Na miejscu działa wypożyczalnia. Łyżwy mogą wypożyczyć zarówno dzieci, jak i dorośli.

Istnieje także możliwość wynajęcia obiektu przez grupy zorganizowane. Szczegółów udziela obsługa lodowiska.