ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

1. Podhalański Turniej Curlingowy o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec

2016-01-19 do 2016-02-02 // Oglądano: 1362 // Wstecz
1. Podhalański Turniej Curlingowy o Puchar Wójta Gminy Czarny DunajecLodowisko w Czarnym Dunajcu to nie tylko ślizgawka, ale także arena sportowych zmagań, na której rozegrany został 1. Podhalański Turniej Curlingowy o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec zorganizowany przez Krakowski Klub Curlingowy, we współpracy z Gminą Czarny Dunajec oraz Polską Federacją Klubów Curlingowych.

Turniej rozegrany został w dniach 15-17 stycznia 2016 roku. Wzięło w nim udział 16 zespołów, w tym 15 z różnych ośrodków curlingowych z Polski oraz 1 ze Słowacji.  Lodowisko w Czarnym Dunajcu gościło curlerów przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu, w związku brakiem odpowiedniej infrastruktury w stolicy Małopolski.

Gmina Czarny Dunajec ufundowała nagrody i puchar dla zwycięzców, a wręczył go osobiście Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz. Turniej wygrała drużyna Team Cesarz.

Pełne wyniki turnieju dostępne są na stronie: turniej.kkc-curling.pl.

Podczas turnieju w wyznaczonych godzinach wszyscy chętni mogli wziąć udział w bezpłatnym treningu otwartym curlingu. Wykwalifikowani instruktorzy Krakowskiego Klubu Curlingowego zadbali o bezpieczeństwo i świetną zabawę na lodzie podczas pierwszego kontaktu z tą olimpijską dyscypliną sportu.

Curling należy do zespołowych sportów precyzyjnych. Jest on rozgrywany na prostokątnej tafli lodu. W rywalizacji biorą udział dwie drużyny liczące po 4 zawodników. Do gry używa się kamieni, które są wypuszczane na lodzie w kierunku celu zwanego „domem”. Liczba przyznanych punktów zależy od liczby kamieni znajdujących się najbliżej środka domu. Poziom umiejętności, precyzja i złożoność wykonywanych zagrań oraz odpowiednia strategia sprawiają, że curling jest nazywany „szachami na lodzie”.