ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Otwarcie i poświęcenie oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Czerwiennem

2016-01-14 do 2016-01-28 // Oglądano: 1943 // Wstecz
Otwarcie i poświęcenie oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w CzerwiennemW budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Czerwiennem oficjalnie otwarto i poświęcono nowy oddział przedszkolny, do którego będą uczęszczać najmłodsi mieszkańcy miejscowości, a także podopieczni przedszkola Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Czerwiennem Górnem.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz gminy Czarny Dunajec – skarbnik gminy Stanisława Pilch, przewodniczący Rady Gminy Stanisław Gonciarczyk, dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego Anna Słodyczka, członek komisji oświaty, a zarazem sołtys Czerwiennego Krzysztof Bartoszek, przedstawicielki Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie – prezes Violetta Błasiak i dyrektor Maria Chodkiewicz, a także dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu Bożena Bryl, dyrektorzy szkół z terenu gminy oraz społeczność szkolna Czerwiennego – nauczyciele, uczniowie i ich rodzice.

Sale, w których będą się uczyć dzieci poświęcił ks. Przemysław Cios, wikary z parafii NMP Królowej Polski, do której należy Czerwienne Dolne. W każdej z nich zawisł krzyż, a na honorowym miejscu postawiono figury Aniołów Stróżów, które będą strzec tych miejsc. W korytarzu powieszono krzyż przywieziony z Medjugorie.

Uroczystość uświetnił występ jasełkowy w wykonaniu przedszkolaków.

W skład oddziału przedszkolnego w Czerwiennem Dolnem wchodzą 3 sale lekcyjne, sanitariaty, szatnia oraz zaplecze kuchenne. Do części przedszkolnej, która oddzielona jest od szkoły podstawowej prowadzi oddzielne wejście przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.