ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

„Góralskie Kolędowanie” w Podczerwonem

2016-01-07 do 2016-01-21 // Oglądano: 1809 // Wstecz
„Góralskie Kolędowanie” w PodczerwonemPiękne góralskie kolędy i pastorałki rozbrzmiały w Święto Trzech Króli w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Podczerwonem. Ok. 11.30 po mszy św. przed mieszkańcami Podczerwonego i Koniówki wystąpiły dzieci należące do zespołu "Śleboda" działającego przy oddziale Związku – Podhalan Podczerwone – Koniówka.

Kolędy i pastorałki „Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodziyl”, „Wsyndyj śniega nasuło”, „Jezusa narodzonego” „Ej Malućki Malućki”, „Gore gwiozda Jezusowi”, „Kie łowiecek pilnowali”, „Do szopy hej pasterze”, „Przybieżeli do Betlejem pasterze” przeplatały wiersze i czytania. Na koniec nie zabrakło góralskich życzeń świątecznych i popularnego „Za kolynde dziynkujymy”.

Góralski zespół dziecięcy "Śleboda" działa przy oddziale Związku Podhalan Podczerwone – Koniówka. Naukę tańca, śpiewu, gry na skrzypcach i basach pobiera łącznie 30 dzieci, uczniów Szkoły Podstawowej w Podczerwonem i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu, najmłodszych mieszkańców Podczerwonego i Koniówki. Ich instruktorami są Monika Komperda i Marcin Szymusiak – taniec, śpiew oraz Dawid Motor – Grelok – gra na skrzypcach i basach.

„Góralskie Kolędowanie” w Podczerwonem było pierwszym występem zespołu w 2016 r.

www.podczerwone.pl