ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

II Transgraniczny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych w Chochołowie

2015-12-22 do 2016-01-05 // Oglądano: 1689 // Wstecz
II Transgraniczny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych w ChochołowieJuż po raz drugi w Chochołowie odbył się Transgraniczny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych, w ramach którego ocenione zostały 74 prace wykonane przez uczniów z Przedszkola Samorządowego w Czarnym Dunajcu, 18 szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Czarny Dunajec, szkoły z Rokicin Podhalańskich, Czarnej Góry, gimnazjum z Rabki - Zdroju, szkół z Suchej Hory, Hladovki, Vitanovej, Čimhovej i Dolnego Kubina na Słowacji oraz prac wykonanych przez wychowanków Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu.

Szopki oceniała komisja artystyczna w składzie: Stanisława Pilch – regionalista, przedstawiciel Związku Podhalan w Chochołowie, Skarbnik Gminy Czarny Dunajec, Jan Zięder – twórca ludowy, rzeźbiarz, Monika Styrczula – artysta plastyk i Anna Trebunia –Wyrostek - religioznawca, grafik, regionalista, dyrektor Centrum Kultury i promocji Gminy Czarny Dunajec. Oceniając prace członkowie jury podziękowali dyrektorowi i nauczycielom Szkoły Podstawowej w Chochołowie za zorganizowanie konkursu oraz za rozszerzenie go na powiat nowotarski, tatrzański i Słowacji (cieszy duża liczba uczestników ze strony Słowacji). Komisja jak co roku miała trudności z wyłonieniem zwycięzców, gdyż wszystkie prace są bardzo pomysłowo, starannie wykonane. Szopki są bardzo różnorodne, wykonane z naturalnych materiałów. W większości szopek widać duży wkład pracy dzieci, a w szopkach rodzinnych całych rodzin.

Wyniki konkursu ogłoszone zostały 21 grudnia 2015 r. podczas spotkania wigilijnego w Szkole Podstawowej w Chochołowie. Nagrody zwycięzcom wręczyli: przedstawicielka jury Skarbnik Gminy Stanisława Pilch, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chochołowie Stanisław Chowaniec i Radna Powiatowa Maria Domagała.

Zanim przedstawiono zwycięzców, przed zebraną publicznością, wystąpiły: grupa jasełkowa z Chochołowa, zespół regionalny „Góralczyk” ze słowackiej Suchej Hory oraz William Janik z Dolnego Kubina razem ze swoim podopiecznym.

Natomiast po ogłoszeniu wyników wszyscy obecni złożyli sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Pobłogosławił go ks. Ján Marhefka, dziekan słowackiego dekanatu Trstena wraz z duchownymi z z Chochołowa - księżmi Stanisławem Sycem i Władysławem Kosem.

Wyniki Transgranicznego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych:

Kategoria klas 0-III:

Za udział:
- szopka nr 2 - Styrczula Agnieszka - Ciche nr 3
- szopka nr 3 - Stękała Andrzej - Ciche nr 3
- szopka nr 4 - Wyroba Kacper - SPSK Czerwienne
- szopka nr 6 - Truty Maciej - Pieniążkowice
- szopka nr 11 - Šikyňová Tímea - Suchá Hora
- szopka nr 12 - Garbiar Martin - Suchá Hora
- szopka nr 14 - Mateja Oliwia - Chochołów
Wyróżnienia:
- szopka nr 1 - Stopka Amelia - Rokiciny
- szopka nr 7 - Ondriková Karin - Čimhová
- szopka nr 10 - Tokarz Przemysław - Pieniążkowice
III miejsce:
- szopka nr 5 - Dzielska Karolina – Dział
II miejsce:
- szopka nr 9 - Wetula Stanisław - Chochołów
- szopka nr 13 - Šikyňová Miriam - Suchá Hora
I miejsce:
- szopka nr 8 – Tylecki Jan - Dział

Kategoria klas IV-VI:

Za udział:
- szopka nr 1 - Szczechowicz Paweł - Chochołów
- szopka nr 2 - Kidoń Marcin - Czarny Dunajec
- szopka nr 3 - Gryc Angelika - Chochołów
- szopka nr 4 - Styrczula Oliwia - Podczerwone
- szopka nr 5 - Pumr Jozef - Dolny Kubín
- szopka nr 6 - Sarna Jan - Czarna Góra
- szopka nr 7 - Stękała Aleksandra - Chochołów
- szopka nr 8 - Urbaś Magdalena - Ciche nr 2
- szopka nr 10 - Karcz Karolina - Podczerwone
- szopka nr 12 - Stuglik Marta - Czarny Dunajec
Wyróżnienie:
- szopka nr 9 – Żegleń Anna – Podczerwone
III miejsce:
- szopka nr 14 – Zych Tomasz – Chochołów
II miejsce:
- szopka nr 11 – Hosaniak Martyna – Podszkle
I miejsce:
- szopka nr 11 – Żegleń Dominika – Rokiciny

Kategoria - gimnazjum:

Za udział:
- szopka nr 1 – Słodyczka Sylwia – Ciche nr 1
- szopka nr 2 – Żegleń Bernadetta – Rabka
Wyróżnienie:
- szopka nr 3 – Górz Jakub – Stare Bystre
III miejsce: 
- szopka nr 5 – Kocourek Robin, Holubová L’ubica - Specialna Dolny Kubín
II miejsce: 
- szopka nr 6 – Galica Bartłomiej - Ciche nr 1
I miejsce: 
- szopka nr 4 – Žemličková Zuzana - Vitanová

Kategoria - szopki rodzinne:

Za udział:
- szopka nr 6 - Gober Mateusz, Polaczyk Emil, Lenart Paweł, Jarząbek Jan, Pajerski Kacper, Galica Krystian - Grupa rewalidacyjna Gimnazjum Integracyjne Czerwienne nr 2
- szopka nr 7 - Śprláková Andrea, Śikyńova Beáta – Hladovka
- szopka nr 8 – Zając Damian, Zając Klaudia - SPSK Stare Bystre nr 1
- szopka nr 9 – Šimalová Patrícia - Suchá Hora
- szopka nr 11 – Bełova Kristinka, Buśova Tańa - Hladovka
- szopka nr 12 – Domagała Oliwia - SPSK Czerwienne nr 2
- szopka nr 13 – Miętus Martyna - Ciche nr 1
- szopka nr14 – Janík Damiań - Hladovka
- szopka nr 15 – Przedszkole Samorządowe (6 os.) - Czarny Dunajec
- szopka nr 16 - Ziemianin Zuzanna - Czerwienne nr 1
- szopka nr 17 - Barica Jakub, Baricová Kristína - Vitanová
- szopka nr 19 - Obrochta Martyna, Obrochta Daniel, Kiernia Dawid – SPSK Stare Bystre nr 2
- szopka nr 20 - Stachnik Amelia, Stachnik Filip – Rokiciny
Wyróżnienia:
- szopka nr 2 – Piszczek Kacper - Ratułów
- szopka 3 - Rzadkosz Cupak Piotr, Fedro Kamil, Jarosz Szymon, Łacek Katarzyna, Kot Krzysztof, Kowalczyk Łukasz - Grupa rewalidacyjna Gimnazjum Integracyjne Czerwienne nr 2
- szopka nr 10 - Stoch Aneta, Stoch Justyna, Stoch Andrzej - Gimnazjum Załuczne
- szopka nr 22 - Białoń Martyna – Czarna Góra
III miejsce:
- szopka nr 4 - Momola Krystian, Momola Karolina – Ratułów
- szopka nr 5 - Komperda Wiktoria, Komperda Jan - SPSK Stare Bystre nr 2
II miejsce:
- szopka nr – 21 - Pyka Urszula, Pyka Maria, Pyka Dominik - Rokiciny
- szopka nr 18 - Kania Jan, Kania Katarzyna -
I miejsce:
- szopka nr 1 – Ciężczak Magdalena – Podczerwone

Kategoria malarstwo na szkle klas I-III:

Wyróżnienia:
- szopka nr 1 – Banaś Roksana – Ratułów
- szopka nr 2 – Śmietana Jan – Ratułów
- szopka nr 4 - Jarkiewicz Zofia – Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ
III miejsce:
- szopka nr 5 – Truty Faustyna - Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ
II miejsce:
- szopka nr 6 – Mrożek Patrycja - Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ
I miejsce:
- szopka nr 3 – Matyja Zuzanna - Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ

Kategoria malarstwo na szkle klas IV-VI:

Za udział:
- szopka nr 6 – Łuszczek Nikolina - Ciche nr 2
Wyróżnienie:
- szopka nr 3- Gubała Weronika – SPSK Stare Bystre nr 1
- szopka nr 5 - Kościelak Dominika - Podszkle
- szopka nr 7 - Wilczek Natalia- Ciche nr 1
III miejsce:
- szopka nr 4 – Kojda Katarzyna – Piekielnik
II miejsce:
- szopka nr 2 – Maryniarczyk Justyna - Ratułów
I miejsce:
- szopka nr 1 - Styrczula Julia - Ratułów

Kategoria malarstwo na szkle - gimnazjum:

Wyróżnienie:
- szopka nr3 - Kościelak Natalia - Piekielnik
III miejsce:
- szopka nr 4 – Grela Angelika - Piekielnik
II miejsce:
- szopka nr 2–Kwak Natalia - Ratułów
I miejsce:
- szopka nr 1 – Kwapniewska Aleksandra - Ratułów