ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Gminne eliminacje Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia – Florka – Czarny Dunajec

2015-12-11 do 2015-12-25 // Oglądano: 1812 // Wstecz
Gminne eliminacje Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia – Florka – Czarny Dunajec68 uczniów szkół z terenu Gminy Czarny Dunajec wzięło udział w gminnych eliminacjach Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia – Florka, którego finał odbędzie się w Białym Dunajcu 14 stycznia 2016 r.

Podczas przeglądu, który miał miejsce w piątek 11 grudnia 2015 r. na sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec młodzi uczestnicy zaprezentowali bogactwo gwary występującej w granicach gminy – od Czerwiennego, aż po orawskie Podszkle. Podzieleni zostali na 4 kategorie.

Uczestników oceniała komisja w składzie Maria Garbaruk - przewodnicząca, Czesława Sobczyk i Stanisław Bukowski.

- Jury serdecznie dziękuje nauczycielom za duży wkład pracy włożonej w przygotowanie młodzieży oraz liczny jej udział. Cieszy nas bardzo wysoki poziom konkursu. Prosimy o dbałość w ubiorze i uczesaniu (wykluczony współcześnie stylizowany strój: pasy, korale, bluzki). Jury prosi także, o dbałość w doborze repertuaru do wieku i możliwości uczestnika – czytamy w pokonkursowym protokole.

- Jury pragnie podkreślić, że impreza została przeprowadzona bardzo sprawnie, składa zatem podziękowania organizatorom konkursu, jednocześnie komisja pragnie wyrazić nadzieję, iż kolejne edycji konkursu przyciągną coraz to nowszych recytatorów i gawędziarzy – czytamy.

Kategoria I - Recytatorzy - klasy 0 - III
1. Małgorzata Gałusza – SP Ciche nr 3
2. Adrian Mrugała - SP Ciche nr 3
3. Kinga Czyrnek - SP Odrowąż
Wyróżnienie: Dominika Ptaś - SP Ratułów, Magdalena Styrczula – SP Ratułów i Maksymilian Gal - SP Odrowąż

Kategoria II - Recytatorzy - klasy IV - VI
1. Mieszko Winiarski – SP Chochołów
2. Paulina Bielańska – SP Odrowąż
3. Rita Tylka - SP Ratułów
Wyróżnienie: Karolina Król – SP Odrowąż i Zuzanna Fatla - SP Czerwienne Nr 1

Kategoria III - Recytatorzy - klasy Gimnazjalne
1. Wioletta Szymusiak - Gim. Załuczne
2. Aneta Rychtarczyk – Gim. Nr 2 SPSK Czerwienne
3. Ewelina Figura – Gim. Załuczne
Wyróżnienie: Kinga Łabuda - Gim. Załuczne i Anna Hyrczyk – Gim. SPSK w Starem Bystrem

Kategoria I - Gawędziarze - klasy 0 - III
1. Jakub Żegleń - SP Ratułów
2. Antoni Zwijacz - SP Ratułów
3. Antoni Kula - SP Nr 2 JP II Ciche
Wyróżnienie: Szymon Majek – SP Ratułów, Jan Stoch - SP Odrowąż

Kategoria II - Gawędziarze - klasy IV - VI
1. Krystian Mrugała - SP Nr 2 JP II Ciche
2. Emilia Jagódka – SP Podszkle
3. Karolina Król - SP Podszkle
Wyróżnienie: Klaudia Król – SP Podszkle i Patrycja Molek – SP Nr 2 SPSK w Starem Bystrem

Kategoria III - Gawędziarze – klasy Gimnazjalne
1. Karolina Stękała – Gim. JP II Ciche,
2. Rafał Mrugała - Gim. JP II Ciche
3. Szymon Wyrostek - Gim. Nr 1 Ciche
Wyróżnienie: Małgorzata Szymusiak – Gim. Załuczne, Jakub Kois – Gim. Ratułów

Kategoria IV - Gawędziarze – klasy licealne
2. – Katarzyna Pabin – Liceum SPSK w Czarnym Dunajcu