ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Lodowisko w Czarnym Dunajcu zaprasza

2015-12-02 do 2015-12-16 // Oglądano: 1741 // Wstecz
Lodowisko w Czarnym Dunajcu zapraszaPopularne lodowisko działające przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu cieszące się w ubiegłym sezonie wielką popularnością z końcem listopada zainaugurowało swoją działalność w sezonie 2014/2015.

Po miesiącach oczekiwań głównie dzieci, młodzież, a także dorośli mieszkańcy gminy Czarny Dunajec założyli łyżwy, by pojeździć na tym obiekcie.

- Jest to znakomita forma spędzania czasu wolnego. Jak widać, dla dzieci i nie tylko jest to wielka frajda – mówi jedna z pań korzystających z lodowiska.

Lodowisko wykorzystywane jest także do prowadzenia zajęć sportowych w ramach lekcji dla uczniów szkół z terenu gminy. Pierwsze grupy uczestniczyły już w takich zajęciach.

Jak podkreśla Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz - cieszy fakt popularności tego obiektu. Dzięki lodowisku, zwłaszcza dzieci i młodzież aktywnie mogą spędzić czas wolny, doskonaląc jazdę na łyżwach, dbając o kondycję fizyczną.

Informacje o lodowisku:

Płyta lodowiska posiada wymiary 20 x 40 m w świetle band i przeznaczona jest do jednorazowego korzystania przez 50 osób. Optymalna grubość lodu wynosi od 4 do 6 cm.

Lodowisko jest zadaszone co pozwala na korzystanie z niego bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Obiekt jest oświetlony przez 32 lampy o łącznej mocy13 KW, monitorowany jest systemem kamer przez całą dobę i wyposażony w radiowęzeł, posiada pełny węzeł sanitarny wraz z szatniami oraz wypożyczalnią i ostrzarnią łyżew. W wypożyczalni znajduje się 100 par łyżew i 25 kasków ochronnych.

Godziny otwarcia:

Z lodowiska można korzystać codziennie w określonych godzinach. W poniedziałki, wtorki, czwartki od 18.00 do 19.00. W środy od 16.30 do 17.30, a od 18.00 do 19.00 czynna jest „ślizgawka Retro” dostępna tylko dla starszych. W piątki lodowisko czynne jest w godz. 18.00 – 19.00 i 19.30 – 20.30. W soboty i niedzielę ślizgawka czynna jest w godz. 15.30 – 16.30, 17.00 – 18.00 i 19.00 – 20.00.

Aby skorzystać z lodowiska w Czarnym Dunajcu nie trzeba posiadać swoich łyżew. Na miejscu działa wypożyczalnia. Łyżwy mogą wypożyczyć zarówno dzieci, jak i dorośli.

Więcej informacji na temat lodowiska i aktualne harmonogramy dostępne są na stronach gminy Czarny Dunajec i Zespołu Szkoły i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu (www.czarny-dunajec.pl i www.szkoladunajec.pl).

Mikołajki na lodowisku:

Przed nami wielkie wydarzenie na czarnodunajeckim lodowisku. W niedzielę 6 grudnia zawita do Czarnego Dunajca Św. Mikołaj. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z terenu gminy do nieodpłatnego korzystania w tym dniu z tafli lodowej od godz. 15.00.