ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

VII Memoriał Grzegorza Wesołowskiego

2015-11-09 do 2015-11-23 // Oglądano: 1510 // Wstecz
VII Memoriał Grzegorza WesołowskiegoW tym roku już po raz 7. rozegrano memoriał pamięci Grzegorza Wesołowskiego o puchar J.Em. Ks. Kard. Stanisława Dziwisza. Grzegorz był pełnym zapału i radości młodym człowiekiem, który zmarł niespodziewanie 4 listopada 2008 roku podczas gry w siatkówkę. Od pierwszej rocznicy śmierci co roku, rozgrywany jest turniej jego pamięci.

W tym roku na 4 halach sportowych w Załucznem, Piekielniku, Jabłonce i Lipnicy Wielkiej zostały rozegrane mecze siatkówki. Zgłoszone zostały 42 drużyny żeńskie i męskie, jednak z przyczyn organizacyjnych do turnieju przystąpiło 38 drużyn. Rywalizowano ze sobą łącznie w 4 kategoriach, dwóch żeńskich i dwóch męskich. W kategoriach kobiecych rywalizowało 16 zespołów. 7 w kategorii gimnazjalnej i 9 w kategorii LO i starsze. Natomiast w kategoriach męskich wystąpiły 4 drużyny gimnazjalne i 18 drużyn w kategorii LO i starsi. 

Memoriał tradycyjnie rozpoczął się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Piekielniku w intencji Ś.P. Grzegorza Wesołowskiego, a po niej odbyła się krótka modlitwa nad jego grobem.

Podczas memoriału odbyła się także zbiórka krwi. Chętnych do oddania krwi było ponad 30 osób jednak po weryfikacji okazało się, że nie wszyscy mogli ofiarować ten cenny dar.

Uroczyste rozdanie nagród dla zwycięzców i podziękowań dla sponsorów miało miejsce w restauracji "Pasieka" w Jabłonce. Podczas gali wystąpił zespół „Ostatni w Raju”

Mężczyźni:
1. Szalone Promile - Podwilk
2. Czeski Team - Kraków
3. Jabadu - Osiek

 

Kobiety:
1. AZS Uniwersytet Pedagogiczny - Kraków
2. ZSZ Wieliczka
3. Dziubasy – Jabłonka / Piekielnik

 

Gimnazjum chłopcy:
1. UKS Górzanie Ochotnica Górna
2. Gimnazjum Piekielnik
3. Gimnazjum Załuczne

 

Gimnazjum dziewczyny:
1. Gimnazjum Załuczne
2. Gimnazjum Piekielnik
3. UKS Górzanie Ochotnica Górna

 

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że turniej mógł się odbyć. W szczególności sponsorom, dyrekcjom szkół, na terenie, których rozegrano turniej, wolontariuszom, sędziom i wszystkim, którzy choćby w najmniejszym stopniu przyczynili się do powstania tego wydarzenia. Dziękujemy, również wszystkim zawodnikom, że jak co roku licznie przybyli na turniej. Tak liczna obecność mobilizuje nas do działania i już w tym roku możemy Was zapewnić, że VIII edycja jest już w planach.

W imieniu organizatorów
Jakub Dyrcz

 

Fot. Adam Mółka