ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Sukces zawodników CKF Maximus z Czarnego Dunajca na międzynarodowych zawodach "Carpatian Cup"

2015-10-28 do 2015-11-11 // Oglądano: 2591 // Wstecz
Sukces zawodników CKF Maximus z Czarnego Dunajca na międzynarodowych zawodach "Carpatian Cup"W niewielkiej czeskiej miejscowości Trutnov 23 października rozegrany został międzynarodowy coroczny Puchar Karpat "Carpatian Cup", w którym znakomicie wypadli siłacze reprezentujący czarnodunajecki klub.

W zawodach organizowanych przez międzynarodową Federację Trójboju Siłowego GPC - Global Powerlifting Committee z główną siedzibą w Irlandii 1 miejsca w swoich kategoriach wagowych zdobyli Gabriela Gacek (kat. 67,5 kg - 16-17 lat), Renata Zapała (kat. 75 kg – junior), debiutant Krystian Zawadzki (kat. 56 kg - 14-15 lat), debiutant Ryszard Zarotyński (kat. 100 kg – junior), Rafał Gomuła (kat. 110 kg - master 1), Robert Rapacz (kat. +140kg – open) i Robert Nemś (kat. 140 kg - master 2).

Siedem złotych medali to nie koniec sukcesów. Czworo zawodników ustanowiło rekordy świata w swoich kategoriach - Gabriela Gacek, Renata Zapała, Robert Rapacz i Robert Nemś

- Zawody "Carpatian Cup" przebiegają w określonym przez federację regulaminie. Zawodnicy startują według grup wagowych i wiekowych. CKF Maximus z Czarnego Dunajca zadeklarował swój udział w zawodach. Mimo różnych kłopotów udało się wszystko dopiąć na ostatni guzik i pojechaliśmy walczyć – mówi Robert Nemś, trener zawodników CKF Maximus Czarny Dunajec.

- Na  niewielu zawodach jest możliwość ustanowienia oficjalnego rekordu świata, sędziować zawody muszą sędziowie o najwyższych uprawnieniach międzynarodowych. Nasi zawodnicy postanowili przyszykować wysoką formę na ten puchar i sięgnąć po rekordy świata – mówi Robert Nemś.

Przygotowania opłacały się ponieważ czwórka zawodników klubu ustanowiła rekordy świata w swoich kategoriach - Gabriela Gacek, Renata Zapała, Robert Rapacz i Robert Nemś

W zawodach zadeklarowało udział ok. 300 zawodników. - Dla nas to wielka sprawa, zapisaliśmy się rekordami w historię tej federacji. Profesjonalizm naszych dziewczyn godny pokłonu po pas. Program "Mam Talent "spowodował, że troszkę cieplej patrzą nasz klub. a w przyszłym tygodniu  Dzień Dobry TVN nakręci program o naszych zawodniczkach w naszej siłowni w Czarnym Dunajcu. Cieszymy się że ktoś docenia nasz wysiłek – dodaje Robert Nemś.

Robert Nemś jako trener pęka z dumy, ale nie przekłada się to na lżejsze treningi. Przed siłaczami kilka ważnych w tym roku zawodów - Mistrzostwa Świata w Wiedniu, Mistrzostwa Europy i Puchar Czech w Martwym Ciągu .

- Chciałbym podziękować Monice i Łukaszowi Rubiś za pomoc  z transportem na zawody, Zosi i Władkowi Słodyczkom za wsparcie (jak mogą to pomogą) ,dobrzy ludzie którzy widzą przyszłość w naszej młodzieży – podsumowuje Robert Nemś.