ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Wybory parlamentarne 2015

2015-10-07 do 2015-10-26 // Oglądano: 1595 // Wstecz
Wybory parlamentarne 2015Przed nami wybory parlamentarne. Do urn udamy się 25 października 2015 r., by na kolejną kadencję wybrać 460 posłów i 100 senatorów.

Polska podzielona została na okręgi wyborcze. Wyborcy z terenu Gminy Czarny Dunajec będą mogli oddać głos na kandydatów do Sejmu RP z okręgu nr 14 (powiaty nowotarski, tatrzański, limanowski, gorlicki, nowosądecki i miasto Nowy Sącz) oraz do Senatu RP z okręgu nr 36 (powiaty nowotarski, tatrzański i limanowski).

Spośród wszystkich 170 kandydatów do Sejmu RP z 10 komitetów wyborczych można oddać tylko i wyłącznie 1 głos. Każdy wyborca może oddać także głos na 1 z 3 kandydatów do Senatu RP.

W związku ze zbliżającymi się wyborami do Sejmu RP i do Senatu RP, Krajowe Biuro Wyborcze zrealizowało cykl multimedialnych komunikatów Państwowej Komisji Wyborczej odnoszących się do najistotniejszych kwestii związanych z przebiegiem głosowania, tj. do kwestii terminu głosowania, ważności głosów, głosowania przez pełnomocnika, a także udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

Wspomniane materiały filmowe prezentujemy poniżej.


Termin i technika głosowania:


Głosowanie korespondencynje - film:


Głosowanie korespondencyjne - wersja animowana:


Uprawnieni:


Niepełnosprawni:


Niepełnosprawni - wersja animowana:


Głosowanie za granicą:


Głosowanie za granicą - wersja animowana: