ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Remiza OSP Podczerwone po remoncie

2015-09-24 do 2015-10-08 // Oglądano: 1718 // Wstecz
Remiza OSP Podczerwone po remoncieKolejna Remiza OSP w Gminie Czarny Dunajec została wyremontowana w ramach dotacji z programu „Małopolskie Remizy 2015”.

W tym roku dotację otrzymała OSP Podczerwone. Przedmiotem projektu "Roboty malarskie pokrycia dachowego i wymiany stolarki okiennej dla OSP w Podczerwonem" było wykonanie robót malarskich antykorozyjnych pokrycia dachowego i wymiana stolarki okiennej w budynku remizy OSP Podczerwone.

Na przestrzeni czasu pokrycie dachowe remizy zlokalizowanej w centrum Podczerwonego (naprzeciw kościoła) uległo znacznemu zniszczeniu, przez co wymagało natychmiastowej interwencji poprzez naniesienie nowej powłoki antykorozyjnej i zabezpieczenie przed dalszym działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych. Kolejnym zabiegiem była wymiana stolarki okiennej, która była zniszczona i nieszczelna.

Całkowita wartość zadania wyniosła 29 792,94 zł. Dofinansowanie z projektu „małopolskie Remizy 2015” wyniosło 11 753,00 zł. Różnica sfinansowana została z budżetu Gminy Czarny Dunajec.

Ochotnicza Straż Pożarna w Podczerwonem założona została w 1904 r. po wielkim pożarze, który strawił połowę zabudowań na „Lejówce”. Od tego czasu OSP Podczerwone czuwa nad bezpieczeństwem miejscowości. Uczestniczy też w akcjach pożarniczych i ratunkowych na terenie całej gminy Czarny Dunajec i w razie potrzeby w sąsiednich gminach.

Od 1997 r. OSP Podczerwone należy do Krajowego Systemu Ratowniczo -Gaśniczego jako jedna z pięciu jednostek z terenu gminy Czarny Dunajec. W jej szeregach jest 34 strażaków, w tym 2 kobiety. Strażacy na bieżąco przechodzą szkolenia, by wzbogacić w ten sposób swoje umiejętności.

OSP Podczerwone na swoim stanie ma 3 wozy gaśniczo - ratunkowe: SRT - Iveco, GBA - Mercedes Benz i GCBART – Skania,

Zarząd OSP stanowią: Józef Leja – naczelnik (od 1976 r.), Kazimierz Jarończyk – prezes (od 1994), Jan Toczek - zastępca naczelnika, Jan Ciężczak – skarbnik, Józef Hajnos – sekretarz.