ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

PROGRAM: LIKWIDACJA BARSZCZU SOSNOWSKIEGO NA TERENIE WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO – zgłaszanie miejsc występowania rośliny na terenie Gminy Czarny Dunajec

2015-07-22 do 2015-07-31 // Oglądano: 1539 // Wstecz
PROGRAM: LIKWIDACJA BARSZCZU SOSNOWSKIEGO NA TERENIE WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO – zgłaszanie miejsc występowania rośliny na terenie Gminy Czarny DunajecWójt Gminy Czarny Dunajec zwraca się do mieszkańców gminy z prośbą o zgłaszanie do tut. urzędu miejsc występowania „Barszcz Sosnowskiego” na terenie gminy, celem dokonania inwentaryzacji obszarów, na których występuje roślina.

„Barszcz Sosnowskiego” jest rośliną niebezpieczną, o właściwościach parzących i alergizujących, stanowiących zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt. Ponadto roślina wywołuje reakcje dermatologiczne porównywalne do oparzeń od I do III stopnia.

Zgłoszenia należy dokonać wypełniając „Formularz zgłoszenia stanowisk Barszczu Sosnowskiego na terenie gminy Czarny Dunajec”.

Wypełniony Formularz należy złożyć na Dzienniku Podawczym Urzędu Gminy Czarny Dunajec, ul. Józefa Piłsudskiego 2 w Czarnym Dunajcu, w godzinach pracy urzędu, bądź przesłać na skrzynkę mailową: gmina@czarny-dunajec.pl z dopiskiem: zgłoszenie stanowiska Barszczu Sosnowskiego. Zgłoszony formularz jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody właściciela gruntów na prowadzenie zabiegów, mających na celu likwidację rośliny.

W związku z krótkim okresem przygotowawczym, zgłoszenia będą przyjmowane w terminie do 31 lipca 2015 r.