ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

II Piknik Ekologiczny na Bachledówce

2015-07-20 do 2015-08-03 // Oglądano: 1539 // Wstecz
II Piknik Ekologiczny na BachledówcePiękna, słoneczna pogoda sprawiła, że II Małopolski Rodzinny Piknik Ekologiczny (OZE) na Bachledówce w Czerwiennem można zaliczyć do bardzo udanych festynów, które odbywają się w okresie letnim na terenach powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego.

Fundacja Rozwoju Podhala przy współpracy Hotelu Bachledówka przygotowała szereg atrakcji, zarówno dl mieszkańców, jak i turystów.

Niedzielny piknik rozpoczęli strażacy miejscowej jednostki OSP Czerwienne Górne, którzy zaprezentowali swoje wozy i sprzęty strażackie. Pokaz ratownictwa medycznego cieszył się wielkim zainteresowaniem zwłaszcza wśród najmłodszych, 

Na scenie zaprezentowały się modelki w sukienkach z czarnodunajeckiej wypożyczalni sukienek „Anna”. Ponadto młodzi adepci wschodniej sztuki walki Jiu – Jitsu pod nadzorem sensei Artura Szpałka z Podhalańskie Akademii Sztuk Walk Ed Art pokazali elementy samoobrony i walki, a Strongman Robert Nemś przygotował wiele konkurencji siłowych nie tylko dla najmłodszych.

Nie zabrakło występów - Zespołu Góralskiego "Siekiernica" i Góralskiego Kabaretu „Truteń”.

Wszyscy obecni wzięli także udział w Maratonie Zumby. Piknik zakończyła zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Boliwia” i DJ-a.

Piknikowi towarzyszyły animacje dla dzieci, dmuchańce, degustacja potraw, zbiórka ekoodpadów, pokazy twórców ludowych, przejażdżki bryczką po okolicy, przejażdżka na motocyklach i wiele innych atrakcji.

Tekst i fot. Piotr Duraj