ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Dotacja na remont remizy OSP Podczerwone

2015-07-15 do 2015-08-05 // Oglądano: 1230 // Wstecz
Dotacja na remont remizy OSP PodczerwoneOchotnicza Straż Pożarna w Podczerwonem otrzymała dotację w ramach programu „Małopolskie Remizy 2015”, który jest unikatowy w skali kraju. W ramach tego konkursu małopolskie gminy otrzymują pomoc finansową na remonty i prace budowlane w remizach OSP.

W tym roku dotację otrzymała OSP Podczerwone. Przedmiotem projektu pn: "Roboty malarskie pokrycia dachowego i wymiana stolarki okiennej w OSP w Podczerwonem" jest wykonanie robót malarskich antykorozyjnych pokrycia dachowego i wymiana stolarki okiennej w budynku remizy OSP Podczerwone.

Na przestrzeni czasu pokrycie dachowe remizy uległo znacznemu zniszczeniu, przez co wymaga natychmiastowej interwencji poprzez naniesienie nowej powłoki antykorozyjnej i zabezpieczenie przed dalszym działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych. Kolejnym zabiegiem jest wymiana stolarki okiennej, która jest zniszczona i nieszczelna, co powoduje duże ubytki ciepła oraz zawilgocenia ścian wewnątrz remizy i powstawanie ognisk pleśni. Wymiana okien pozwoli na zmniejszenie strat ciepła poprawi mikroklimat w obiekcie oraz poprawi wizerunek i estetykę remizy. Dzięki lepszej izolacji cieplnej obiektu, zmniejszy się również koszt utrzymania w postaci mniejszego zużyciu opału do celów grzewczych. Takie kompleksowe działanie pozwoli na wyeliminowanie powstałych szkód i zabezpieczy obiekt przed dalszym niszczeniem. Roboty malarskie pokrycia dachowego i wymiana stolarki okiennej przyczynią się do poprawy stanu ogólnego budynku.

Uroczyste przekazanie umów gminom z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego odbyło się 13 lipca w siedzibie Euroregionu Tatry w Nowym Targu. Umowę w imieniu Wójta Gminy Czarny Dunajec Józefa Babicza odebrali z rąk Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Stanisława Sorysa, Pełnomocnik Wójta Mariusz Garus i Komendant Zarządu Gminnego ZOSP RP w Czarnym Dunajcu i jednocześnie Naczelnik OSP Podczerwone dh Józef Leja.

Całkowita wartość zadania wynosi 29 792,94, a przyznana dotacja to 11 753,00 zł. Różnica sfinansowana zostanie z budżetu Gminy Czarny Dunajec.