ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Kevin Szaflarski z Czarnego Dunajca Mistrzem Świata w MMA

2015-07-14 do 2015-07-28 // Oglądano: 2108 // Wstecz
Kevin Szaflarski z Czarnego Dunajca Mistrzem Świata w MMAKevin Szaflarski, młody mieszkaniec Czarnego Dunajca został Mistrzem Świata w MMA. Tytuł ten wywalczył w minioną sobotę w Las Vegas.

Rywalizacja trwała kilka dni. Zawodników podzielono na różne kategorie wagowe, Kevin walczył w najcięższej wadze czyli +120 kg. Stoczył dwie walki w drodze po złoto. W pierwszej pokonał zawodnika z Rumunii, walka trwała 02:50'. Kevin wygrał w pierwszej rundzie przez TKO. Obalił przeciwnika i zdobył dosiad - ground'n'pound w najczystszej formie. Drugie starcie to finał z zawodnikiem z Kazachstanu, który trwał zaledwie 01:27'- TKO w pierwszej rundzie, Kevin poszedł jak bestia.

W ten oto sposób trenujący w "NKSW Hoły Team" (walkę w stójce) i w  "Grapling-Rabka" (walkę w parterze) góral z Czarnego Dunajca rozgromił przeciwników i pierwszy raz w historii, Polska zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2015.

– Jesteśmy niezmiernie dumni z osiągnięcia naszego podopiecznego. Kevin udowodnił, ze na Podhalu mamy bardzo utalentowaną młodzież, świetne kluby zajmujące się sportami walki oraz zdolnych i ambitnych trenerów – mówi Wojciech Hoły, trener Nowotarskiego Klubu Sportów Walki.

MMA to zdobywająca coraz większą popularność dyscyplina łącząca w sobie kickboxing (walkę w stójce), BJJ (walkę w parterze) oraz zapasy.

Kevin w ostatnim roku wygrał wszystkie swoje walki w kraju i dzięki temu zakwalifikował się na wyjazd reprezentacji kraju do Stanów Zjednoczonych.

Fot. NKSW