ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Festyn Rodzinny w Odrowążu

2015-07-13 do 2015-07-27 // Oglądano: 2053 // Wstecz
Festyn Rodzinny w OdrowążuJuż po raz 5. w Odrowążu odbył się Festyn Rodzinny pełen atrakcji zorganizowany przez Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, Sołtysa i Radę Sołecką, miejscowy oddział Związku Podhalan i OSP Odrowąż.

Na scenie zaprezentowały się zespoły z gminy Czarny Dunajec - „Odrowązianie” z Odrowąża, „Zeleźnica” z Pieniążkowic, „Krzesany” z Cichego i goście z gminy Łapsze Niżne - „Czardasz” z Niedzicy.

Festyn w Odrowążu był znakomitą okazją do gratulacji dla nowo wybranej „Nośwarniyjsyj Górolecki”, którą została wybrana podczas tego prestiżowego konkursu w Białym Dunajcu, reprezentantka Odrowąża Anna Gal. Była bezkonkurencyjna spośród wszystkich 16 kandydatek z całego Podhala.

Gratulacje „Nośwarniyjsyj Górolecce” złożyli Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz, Przewodniczący Rady Gminy Czarny Dunajec Stanisław Gonciarczyk, Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec Anna Trebunia – Wyrostek i Sołtys Odrowąża Józef Bobek. Wszyscy gratulowali sukcesu i dziękowali za aktywne promowanie Gminy Czarny Dunajec.

Ponadto symboliczne kwiaty wraz z gratulacjami otrzymały pozostałe uczestniczki konkursu Justyna Dusza i Elżbieta Witek, które także walczyły o tytuł „Nośwarniyjsyj Górolecki”. Elżbieta Witek została okrzyknięta „Nośwarniyjsom Toniecnicom”. Wprawdzie nie jest z Odrowąża tylko z Gronkowa, ale jest członkinią zespołu „Odrowązianie” i razem z Anną Gal i Justyna Duszą aktywnie promuje gminę Czarny Dunajec na rożnego rodzaju przeglądach i festiwalach.

Doceniona została także instruktorka zespołu „Odrowązianie” Krystyna Witek, bez której zapału nie byłoby sukcesów zespołu, jak i indywidualnych jej podopiecznych.

Wójt Józef Babicz zapowiedział, że to nie koniec podziękowań. „Nośwarniyjso Górolecka” z Odrowąża zostanie zaprezentowana szerszej publiczności podczas Hołdymasu - Gminnych Dożynek, które odbędą się w Czarnym Dunajcu 30 sierpnia.

Podczas Festynu w Odrowążu nie zabrakło popularnych konkursów z nagrodami i atrakcji dla najmłodszych.

Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Huzary”.