ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

OSP Piekielnik

2015-07-08 do 2015-07-22 // Oglądano: 2055 // Wstecz
OSP PiekielnikJedną z 20 jednostek Straży Pożarnej na terenie Gminy Czarny Dunajec jest Ochotnicza Straż Pożarna w Piekielniku należąca do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.


OSP w Piekielniku została założona 17 czerwca 1930 roku przez Stefana Buronia, który pełnił funkcję komendanta do 1964 r. Zastąpił go jego syn Józef Buroń pełniąc tę funkcje do 2005 r. Kolejnym naczelnikiem wybranym na walnym zebraniu był Władysław Czyż (do 2011 roku). Obecnym naczelnikiem jednostki jest Stanisław Żądlak. Ponadto w skład Zarządu wchodzą Bogdan Król – prezes, Michał Szczerba – zastępca naczelnika, Piotr Kąś – skarbnik, Mieczysław Kluska – sekretarz, Jan Czabała – gospodarz i Łukasz Szczerba – kronikarz.

Siedzibą jednostki jest piękna remiza OSP zlokalizowana na skrzyżowaniu w centrum miejscowości, która została wybudowana decyzją władz Gminy Czarny Dunajec.

OSP Piekielnik obecnie liczy 50 druhów, w tym 1 kobietę i 4 członków honorowych. Strażacy aktywnie uczestniczą w akcjach ratunkowych i pożarniczych. Cały czas podnoszą swoje kwalifikacje uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach.

Jednostka dysponuje samochodami GCBA marki Jelcz, GBA marki Mercedes i lekkim samochodem Mitsubishi L200.

- Serdecznie dziękuję wszystkim druhom z Piekielnika, za to, że dbacie o bezpieczeństwo Piekielnika i okolic , że podnosicie swoje kwalifikacje, dzięki czemu nasza gmina staje się bezpieczniejsza. Niech św. Florian ma Was w swojej opiece – mówi Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz.