ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Anna Gal z Odrowąża Nośwarniyjsom Góroleckom 2015 r.

2015-07-06 do 2015-07-20 // Oglądano: 1866 // Wstecz
Anna Gal z Odrowąża Nośwarniyjsom Góroleckom 2015 r.Anna Gal z Odrowąża została zwyciężczynią tegorocznych wyborów Nośwarniyjsyj Górolecki.

Reprezentantka gminy Czarny Dunajec i pozostałe 15 kandydatek z całego Podhala oceniane były w kilku kategoriach: uroda (wdzięk, figura, prezencja), ubiór (uczesanie, strój świąteczny, ubranie codzienne), zaradność (konkurencje w ubraniu codziennym - układanie kopy siana, kręcenie powrósła, deptanie kapusty, targanie strzępków i w stroju świątecznym - sznurowanie gorsetu i kierpców), kultura (śpiew, taniec, gwara) i wiedza o regionie.

Wszystkie te umiejętności wpłynęły na decyzję komisji o przyznaniu tego zaszczytnego tytułu właśnie Annie Gal z Odrowąża, członkini zespołu regionalnego „Odrowązianie”.

W konkursie, który odbył się w niedzielę 5 lipca 2015 r. w Białym Dunajcu, gminę Czarny Dunajec reprezentowały jeszcze 3 dziewczyny – Justyna Dusza z Odrowąża, Aneta Gruszka z Cichego i Karolina Piszczek z Ratułowa. Łącznie o tytuł Nośwarniyjsyj Górolecki walczyło 16 kandydatek z całego Podhala.

- Serdecznie gratuluję zdobycia tego zaszczytnego tytułu. Cieszę się, że zwyciężyła reprezentantka Odrowąża, aktywnie promując gminę Czarny Dunajec. Jeszcze raz gratuluję i życzę Nośwarniyjsyj Górolecce kolejnych sukcesów - mówi Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz  

Fot. Piotr Duraj