ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Nowy parking już dostępny

2015-07-03 do 2015-07-16 // Oglądano: 1750 // Wstecz
Nowy parking już dostępnyPrzy Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu pomiędzy lodowiskiem, halą gimnastyczną i budynkiem szkoły powstał wielki parking zrealizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007- 2013, projekt: „Historyczno – kulturowo - przyrodniczy szlak wokół Tatr”.

Ogólnodostępny parking z kilkudziesięcioma miejscami parkingowymi wybudowany został m.in. z myślą o użytkownikach tras rowerowych wykonanych w ramach tego samego projektu. Zlokalizowany jest tuż obok drogi dojazdowej do głównej trasy ścieżki.

Inwestycja ta dzięki swojemu usytuowaniu będzie służyć także użytkownikom lodowiska, hali gimnastycznej oraz kompleksu boisk „Orlik” przy Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu. W związku z wielką popularnością tych obiektów, parking ten był bardzo potrzebny, by pomieścić pojazdy użytkowników.

Ogólnodostępny parking będzie stanowić także doskonałą bazę wypadową pod kątem turystyki pieszej, jak i rowerowej. Turyści oraz mieszkańcy gminy i okolic po zakończeniu prac związanych z budową ścieżki rowerowej będą mogli bezpiecznie pozostawić swoje samochody i udać się na wycieczkę wspomnianym „Szlakiem wokół Tatr”.

W ramach projektu częściowo rozebrana została nawierzchnia placów i chodników. Rozebrane zostały także krawężniki i obrzeża. Rozbudowano sieć kanalizacji deszczowej. Firma PROFEXIM sp.j. Halina Duda, Grażyna Duda z Krakowa realizująca inwestycję, wykonała podbudowę placów i chodników, ułożyła nowe krawężniki i obrzeża, wykonała nawierzchnię chodników i placów, a także zamontowała oświetlenie.

Koszt inwestycji wyniósł 352071,74 zł, z czego 85% zostało sfinansowane w ramach dotacji z Unii Europejskiej.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007- 2013, projekt: „Historyczno – kulturowo - przyrodniczy szlak wokół Tatr”.