ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Reprezentanci gminy Czarny Dunajec na V Wojewódzkim Turnieju w Wieloboju Obronnym - Pliszczyn 2015

2015-06-19 do 2015-07-03 // Oglądano: 1391 // Wstecz
Reprezentanci gminy Czarny Dunajec na V Wojewódzkim Turnieju w Wieloboju Obronnym - Pliszczyn 2015Młodzi wojownicy z czarnodunajeckiej sekcji Jiu - Jitsu Goshin Ryu prowadzonej przez Podhalańską Akademię Sztuk Walk Jiu – Jitsu Ed Art wzięli udział V Wojewódzkim Turnieju w Wieloboju Obronnym - Pliszczyn 2015.

W turnieju wzięło udział 120 zawodników z całej Polski, a wśród nich 3 reprezentantów gminy Czarny Dunajec - Szymon Tylka, Szymon Lipkowski i Maciej Jarończyk.

Zawodnicy zmierzyli się w kilku kategoriach. Mieli do pokonania tor z przeszkodami oraz zaprezentować obronę przed napastnikami. Po zaliczeniu toru każdy z młodych wojowników zaliczał strzelanie, gdzie oddawał pięć strzałów do tarczy z broni pneumatycznej. Sędziowie brali pod uwagę czas, jak również precyzję, którą zawodnicy musieli się wykazać na poszczególnych etapach.

Szymon Tylka zdobył srebro, Szymon Lipkowski – brąz, a Maciej Jarończyk – 6 miejsce.

Treningi Jiu – Jitsu dla wszystkich chętnych, które prowadzą sensei Artur Szpałek i sempai Edyta Trybuła odbywają się w każdą środę o godz. 18.30 w Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu. Uczestnicy poznają sztukę walki jaką jest Jiu – Jitsu, elementy samoobrony i zasady rywalizacji fair – play. Uczestniczą w turniejach zarówno na szczeblach lokalnych, jaki i na poziomie ogólnokrajowym. Już teraz przygotowywani są do wzięcia udziału w zawodach międzynarodowych. Podczas treningu i walk przyświeca im pierwsza zasada Jiu – Jitsu „Ustąp, aby zwyciężyć".

Fot. Podhalańska Akademia Sztuk Walk Jiu – Jitsu Ed Art